Klubi me më së shumti fitime në Evropë, nuk është Reali apo Barcelona (FOTO)

Manchester United është klubi që ka përfituar më shumë në sezonin 2015-16.

“Djajtë e Kuq” edhe pse nuk kanë qenë pjesë e Ligës së Kampionëve, sërish kanë patur më shumë fitime madje dhe se ekipe të fuqishme si Barcelona, Real Madrid dhe Bayerni.

Skuadra e Mournho ka përfituar shumë nga të drejtat televizive, sponsorët, dhe shitjet e fanellave. Në 10 vendet e para bie në sy dominimi i skuadra angleze me 5 ekipe, ndërkohë që në të janë dhe dy ekipe spanjolle, një ekip gjerman dhe një italian.

Bardhezinjtë mbyllin top 10-shen që përfiton më shumë me 255 milion paund.