KONFIRMOHET: Kjo është e ardhmja e Turanit

Arda Turan nuk do të largohet nga Barcelona në këtë verë.

Mesfushori turk është duke u kritikuar shumë për formën e tij të dobët që nga transferimi i tij në “Camp Nou” dy sezone më parë, por që agjenti i tij, Ahmet Bulut, ka bërë me dije se ai nuk do të largohet.

“Arda është lojtar i Barcelonës, dhe do të vazhdoj të jetë edhe në sezonin e ri”, ka thënën shkurt agjenti i Turanit

Kujtojmë se për mesfushorin turk interesim të madh ka shprehur Arsenali dhe Liverpooli