Kristian Prenges i mohohet fitorja (Video)

Revanzhi i kerkuar mbremjen e djeshme nga Giovanni Auriemma kunder Kristian Prenges perfundoi me fitoren e Giovanni-t.

Ne nje ndeshje me plot ritem te transmetuar live ne facebook-un Shqiperia Ime edhe pse Kristian Prenga u pa te jepte me shume goditje qe perkthehen ne fitoren me pike perseri ati ju mohua fitorja dhe me vendim unanim humbi ndeshjen e revanzhit.

Kujtojme qe ndeshjen e pare ai e kishte fituar me KO dhe kundershtari kishte kerkuar nje ndeshje tjeter te cilen Prenga e pranoi pa hezituar.

Ju kujtojme qe Shqiperia Ime do te sjelle per ju ndeshje te tjera si ajo e Florian Markut dhe rikthimin ne ring te 4 here Kampionit absolut te peshave te renda Nuri Seferit.