KUVENDI SOT MBANË SEANCË SOLEMNE PËR PËRVJETORIN E PAVARËSISË

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë solemne me rastin e shënimit të nëntë vjetorit të  Pavarësisë së Kosovës.

 Seanca do të mbahet në orën 15:00.

Ndërkohë që në orën 18:00 presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa organizojnë pritje shtetërore për nder të kësaj feste.