Ky ēshtë i dyshyari për vrasjen e 4 grave nē SHBA

Ka shkuar në katër numri grave të vrara në një qendër tregtare në Burlington të Washingtonit, kurse policia amerikane është vënë në kërkim sulmuesit, që la të plagosur rëndë edhe një burrë, njofton BBC.

Sipas njoftimeve të para të policisë ai është hispanik dhe besohet se është parë duke u drejtuar për tek kyçja në autostradën shtetërore numër 5.

Motivi që ka çuar drejt vrasjes së grave ende mbetet i paqartë.vrasje-1-780x439