Ky është klubi që ka shitur më shumë fanella gjatë vitit 2016

Gjiganti anglez ka shitur 2 milionë e 850 mijë fanella gjatë vitit 2016.

Në vendin e dytë dhe të tretë renditen Real Madrid dhe Barcelona, përcjellë “lajmi.net”.

Më poshtë i keni 10 klubet që kanë shitur më së shumti fanella gjatë vitit 2016. /Lajmi.net/

10) Milan (adidas): 650.000
9) Psg (Nike): 685.000
8) Liverpool (New Balance): 705.000
7) Juventus (adidas): 850.000
6) Arsenal (Puma): 1.225.000
5) Bayern Munich (adidas): 1.500.000
4) Chelsea (adidas): 1.650.000
3) Barcelona (Nike): 1.980.000
2) Real Madrid (adidas): 2.290.000
1) Manchester United (adidas): 2.850.000