Ky është moti për sot

Maqedoni, e diel 15 janar 2017 parashikohet të jetë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Era do fryj nga Veri-Lindja 10 deri 35 km/h.

Ndërkohë parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga –10-C ndërsa ato maksimale pritet të arrijnë deri -1-C.