Lajm i fundit: Aksident mes autobusit dhe kamionit, vdesin 24 fëmijë

Të paktën 24 fëmijë kanë vdekur në një aksident mes një kamioni të mbushur me rënë dhe një autobusi shkolle sot në mëngjes në Indi.

Raportohet se aksidenti ka ndodhur në shtetit verior indian, Uttar Pradesh, transmeton Express.

Të paktën 24 të tjerë janë lënduar në këtë aksident, ka thënë zyrtari policor Javeed Ahmed.

Fëmijët, të moshës mes 3 dhe 12-vjeçe, janë student të një shkolle në qytetin Etah.

Besohet se dukshmëria e ulët për shkak të mjegullës së dendur e ka shkaktuar aksidentin./Express/