Lajm katastrofal për Realin, dhe mjaftë kokëdhimbje për Zidanen (Foto)

Real Madrid's new coach Zinedine Zidane leaves after a news conference at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, January 5, 2016. REUTERS/Juan Medina
Reali nuk gjen paqen nga dëmtimet gjatë këtij sezoni.

Dani Carvajal do t’i shtohet listës së gjatë të dëmtimeve.

Tashmë traneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është bërë me dhimbje koke pasi shkalla e lëndimit për spanjollin është më e rëndë, transmeton portali Antpress.mk.

Fillimisht u raportua se Carvajal do të mungonte për tri deri në katër javë por tashmë ai do të humbë gjithçka duke e pasur të pamundur për tu rikthyer.

Carvajal është titullar fiks në ekipin e trajnerit Zinedine Zidane në krahin e djathtë, teksa mesa duket mund të humbasë dhe një finale të mundshme. Vendin e tij pritet që ta zërë Nacho./portali Antpress.mk/

real-madrid-defender-dani-carvajal-690x450