Lamtumirë Arsenal, Mustafi transferohet në Inter

Interi e ka marrë seriozisht transferimin e Shkodran Msutafit nga InteriSkuadra e Interit është në kërkim të një qendërmbrojtësi. Nerazzurrët po vazhdojnë të interesohen për mbrojtësin e Arsenalit, Shkodran Mustafin.Sipas Sky Sports, drejtuesit e Interit kanë hequr dorë nga qendërmbrojtësi i Manchester Cityt, Eliaquim Mangala dhe të gjitha forcat i kanë drejtuar nga Mustafi, përcjell Express.

Interi tashmë ka nisur kontaktet me Arsenalin, dhe gjatë këtyre ditëve të mbetura të fatiti kalimtar do të mundohet të gjej një marrveshje.Reprezentuesi i Gjermanisë mund të huazohet në Interi deri në fund të këtij sezoni, por me të drejt blerjeje.