Lamtumirë Barcelonë, ky është pasardhësi i Leo Messit (FOTO)

Barcelona e ka pasardhësin e Lionel Messit në shtëpi. Fjala është për të riun Jordi Mboula.

Një krizë e vetëbesimit është duke u shfaqur momentalisht në akademinë e të rinjve të Barcelonës, La Massia, por njerëzit brenda saj do të ketë besim në taletin e Jordi Mboula

Sulmuesi i krahut është te Barca që nga viti 2010 dhe e ka prezantuar veten para botës me një gol të jashtëzakonshëm, të shënuar ndaj Dortmundit në Ligën e Kampionëve, për të rinj, shkruan Marca.

Kështu, tifozët e Barcelonës duhet të jenë të qetë. Pas epokës së Leo Messit, ekipin nga Camp Nopu në duar pritet t’i merr reprezentuesi U-19 i Spanjës, i cili është një lojtar që premton shumë.