Makina nga Maqedonia përplaset direkt me kamionin në Serbi (FOTO)

Aksident i rëndë në qafë malin Grdelicka në Serbi, në të cilën janë përfshirë automjeti me targa të Shkupit dhe një kamion,përcjell Antpress. Dy persona u plagosën nga ky aksident.

Sot pasdite ka pasur një përplasje të një makina të markës “Renault Clio” me targa të Shkupit dhe kamion në Serbi.

Në aksident u palgosën dy pasagjerë në makinën me targa të Maqedonisë.

Dëshmitarët okularë thonë për Kurir se ishin dyet e makinës ishin prerë, për tu nxjerrë dy të plagosurit, pas së cilës ata janë transferuar menjëherë në spital./Antpress/