Manchester City i Guardiolës thyen Barcelonën

epa05613123 Manchester City's Ilkay Guendogan (L) celebrates with his teammate Raheem Sterling (2-L) after scoring the 1-1 equalizer during the UEFA Champions League Group C soccer match between Manchester City and FC Barcelona in Manchester, Britain, 01 November 2016.  EPA/PETER POWELLManchester City ka arritur të thyejë skuadrën e Barcelonës në “Ethiad Stadium” me rezultatin 3-1, ndeshje e vlefshme për grupet e Champions League.

Golat për anglezët u shënuan nga Guendogan në minutat e 39-të dhe 74-ët dhe Kevin De Bryne në minutën e 51-të. Ndërsa për skuadrën e Barcelonës shënoi i përhershmi Lionel Messi në minutën e 21-të.

Guardiola arrin të thyejë ish skuadrën ku ai u bë i famshëm.