SHQIPTARËT DHE EMRI I MAQEDONISË , NGA BURIMET HISTORIKE

( Macedonia sive Albania) Prodhimin e parë të konceptit të ri, kur shqiptarët e sotëm, do të diferencohen në një komunitet të veçantë, me përkatësi etnike, pa dallim të përcaktimit fetar(ortodoks apo katolik), duket se e ndeshim te shkrimtari bizantin i shek. XIV. G. Paclymeres, i cili duke folur për banorët e Eprit të Ri përdor në një rast emrin...

Mos i provoni këto praktika seksuale, e thonë gjinekologët

Që prej shfaqjes së parë të filmit ‘’50 hijet e Greyt’’ kanë qenë të shumtë çiftet që mund të kenë patur dëshirën për të provuar të paktën një herë të vetme një prej praktikave seksuale sadomazokiste të çiftit Christian e Anastasia. Dikush mund t’i ketë konsideruar tabu, kurse të tjerë kanë besuar vërtetë se loja bondage dhe lodrat e...

Ishulli më i vogël në botë ka vetëm një shtëpi dhe një pemë

Ishulli më i vogël në botë i banur është quajtur ‘Just Room Enough Island’ dhe arsyeja do t’ju habisë. Kjo për shkak se ishulli jashtë Gjirit të Aleksandrisë në New York ka hapësirë vetëm për një pemë dhe një shtëpi. Ishulli është një nga 1,864 ishuj të vendosur në lumin St. Laërence që ndan Nju Jorkun nga Ontario. Sipas Conde Nast Traveler,...

Një stuhi diellore niset drejt tokës

Një stuhi masive diellore është nisur në rrugëtim drejt Tokës, dhe ka të ngjarë që të godasë sot. Stuhia u krijua nga një shpërthim diellor – që do të thotë një shpërthim i madh në atmosferën e diellit – që gjeneroi grimcat e ngarkuara më parë këtë javë. Grimcat e ngarkuara nga dielli po lëvizin drejt Tokës dhe mund të prishin...

Një fanse e zjarrtë nga Azia për Interin – FOTO

Vëmendja nga Azia ndaj ekipeve italiane është rritur së tepërmi vitet e fundit, sidomos ndaj dy skuadrave të Milanos. Mes miliona tifozëve nga Kina, një përkrahëse e zjarrtë e zikaltërve është edhe bukuroshja Giada Chen. Ajo është një modele që i ka ngjitur me shpejtësi shkallët e karrierës në Azi, ndërsa së fundmi është shfaqur edhe në revistën “Vogue”.

Kendall Jenner apo Kourtney Kardashian?

Është një ndër anëtaret e familjes më të famshme, falë së cilës ka arritur të ndërtojë edhe një karrierë të suksesshme si supermodele.  Bëhet fjalë për Kendall Jenner, e cila vendosi që këtë fundjavë të bëjë pushim e të shijojë jetën e natës në Craig’s Hot Spot në Hollywood. Por për të shijuar mbrëmjen Kendall nuk ishte vetëm, ajo shoqërohej nga...

Cigarja në mëngjes është më e rrezikshme se sa e kishit menduar

Kafja dhe cigarja në mëngjes janë padyshim një nga kombinimet e preferuara të duhanpirësve. Mirëpo sipas një studimi, kjo kënaqësi mund t’i kushtojë më shumë se sa e kishit menduar shëndetit tuaj. Mjekët kanë vërtetuar që personat të cilët pinë cigare në periudhën prej 30 minutash pas zgjimit, rrisin dyfish rrezikun nga kanceri i mushkërive. Nga të gjithë njerëzit që...

Stërvitja ekstreme e marinsave amerikanë, pinë gjak kobre për të mbijetuar

Duhet të jesh i dëshpëruar për të pirë gjak kobre në mënyrë që të mbijetosh. Por ky është skenari për të cilin përgatiten marinsat amerikanë.  Fotot ekstreme në xhungël vijnë nga një stërvitje e përbashkët mes forcave amerikane dhe atyre të Tajlandës, Singaporit, Japonisë, Koresë së Jugut, Indonezisë dhe Malajzisë, që jo më kot quhet “Kobra e Artë 2018”. Stërvitja po...

Rita Ora zbulon prapaskenat e koncertit në Prishtinë

Rita Ora dhuroi një performancë të jashtëzakonshme mbrëmjen e së shtunës në Kosovë për të festuar 10-vjetorin e pavarësisë. Këngëtarja 27 vjeçare ka zbuluar për të gjithë fansat e saj prapaskenat e koncertit, duke postuar dy foto në Instagram. Në njërën prej tyre, Rita shfaqet tepër sensuale teksa ka pozuar përpara pasqyrës duke nxjerrë në pah format e saj seksi.  

Pse shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi është i rrezikshëm??

Kosova festoi një dekadë e pavarur. Shqiptarët, që përbëjnë shumicën e popullsisë festuan, serbët që jetojnë në enklava, jo. Me këto fjalë e nis “The Economist” artikullin, ku në vëmendje janë zërat e shtuar në Beograd për një ndarje të shtetit më të ri të Europës, apo shkëmbim territoresh me të. Prestigjozja britanike kujton deklaratat e muajve të fundit të bëra...

Fejohet Stresi, publikohen pamje nga shkëmbimi i unazave

Reperi shqiptar, Stresi sapo e kurorëzoi dashurinë e tij me fejesë. Ishte vetë ai që ka ndarë me ndjekësit këtë moment të rëndësishëm të jetës. ”Ndjenje shum e veçante smund ta pershkruaj skam fjalë”, ka shkruar ai përkrah fotografisë ku shihet duke i ndërruar unazat me vajzën që ka kohë që ia ka rrëmbyer zemrën. Përkah fotografisë ku dyshja shihen...

Përdhunimi i 13 vjeçares, dorëhiqet drejtori i 25 maji

Drejtori i Entit për Kujdesin e Fëmijëve 25 – Maji, Stevço Sokolovski sot dha dorëheqjen për arsye morale. Dorëheqja vjen pasi Organizatat Joqeveritare Qendra Evropiane për të Drejtat e Romëve, zbardhi se shkaku i abuzimit seksual një vajzë 13 vjeçare është dashur të abortojë, pasi ka mbetur shtatzënë. Nga Qendra njoftuan se derisa vajza i ishte nënshtruar abuzimit seksual,...

Sela: Deshën të më vrisnin, më goditën me monitor dhe shufra hekuri

Ziadin Sela dëshmoi në cilësinë e dëshmitarit në tentativën për vrasje ndaj tij më 27 prill të vitit kaluar. Në deklaratën e tij në Gjykatë Sela shpjegoi momentet kritike, duke potencuar goditjet në kokë me ekran kompjuteri, goditjet me shtizë flamuri dhe grushtet. Përveç të akuzuarve, për të cilët tha se një pjesë të tyre i ka parë në...

Iran, gjendet avioni, asnjë i mbijetuar

Të afërmit e 66 personave që gjendeshin në bordin e avionit të rrëzuar në Iran, presin të dëshpëruar për lajme.Media shtetërore thotë se avioni i pasagjerëve që u rrëzua në malet Zagros, të dielën, është gjetur. Të gjithë personat që ndosheshin në bord druhet të kenë vdekur. Era e fortë dhe bora detyruan skuadrat e shpëtimit të ndërprisnin punën mbrëmjen...

Fruthi përhapet në Europë, 21 mijë të prekur dhe dhjetëra viktima

Fruthi është rikthyer në Evropë. Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se sëmundja ka prekur 21.315 persona dhe ka shkaktuar 35 viktima ne 2017 pas një numri më të ulët rastesh të një viti më parë. Sipas zyrës rajonale të OBSH për Europën, vala më e fundit e shpërthimit të rasteve të fruthit prek 1 në 4 shtete europiane. Numri më i...

Pas lajmit të ndarjes Luana dhe Krenari fotografohen në Tiranë, ja kush i shoqëron

Është përfolur gjërë e gjatë këto ditë në media se moderatorja e njohur Luana Vjollca i ka dhënë fund marrëdhënies së saj me Krenar Çoçajn. Edhe pse ata asnjëherë nuk e kanë konfirmuar lidhjen e tyre, sërish dyshja e njohur kanë qenë në qendër të vëmendjes. Sot çifti janë wshtw fotografuar në Tiranë,  tek “Kodra e Diellit”, ku banon edhe...

Kryetari I Komunës së Çairit alokon mjetet për furnizimin e automjetit për nevojat e Kryetarit

Sot thirra në mbledhje ekipin tim për të diskutuar në lidhje me largimin e pikës 30 nga rendi i ditës i mbledhjes së Këshillit të Komunës që do të mbahet nesër e që ka të bëjë me kërkesën deri te Këshilli Komunal për furnizim me automjet udhëtimi për nevojat e Kryetarit të Komunës së Çairit.   Pas konsultimit me ekipin tim...

Blero dhe Afrona blejnë banesë, ja shifra marramendëse

Po bëhen gati për të nisur një jetë të përbashkët dhe për këtë, u ble edhe një apartament i ri për dyshen e famshme. Këngëtari Blerim Muharremi dhe e fejuara e tij Afrona Dika, kanë ndërmarrë hapin e madh në lidhje, duke blerë një apartament të ri në periferi të Prishtinës. Për këtë arsye Blero ka shtyrë edhe publikimin e kripit...

Thaçi falënderoi Zvicrën që mirëpriti familjet shqiptare nga Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një videomesazhi në gazetën më të lexuar në Zvicër “Blick”, iu ka uruar të gjithë shqiptarëve në diasporë dhe Zvicër për dhjetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Thaçi ka thënë se shqiptarët që jetojnë në Zvicër le ta festojnë me krenari e me dinjitet 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. “Të gjithë këta njerëz, gjithë...

Njihuni më modelen njëvetullshe

Është 21 vjeç dhe në përshkrimin që i bën vetes nëpër rrjetet sociale, ku nuk mungon, thotë se është një modele. …dhe nëse është modele, ajo me siguri bën pjesë tek ato revolucionaret. Sophia Hadjipanteli, studente në Marilend të Shteteve të Bashkuara ka si objektiv të saj që të ndryshojë perceptimin e së bukurës për femrat. Këtë e ka nisur nga...

Këto shenja horoskopi kanë lindur për tu bërë të famshëm

Të bëhesh i famshëm nuk është diçka që mund të arrihet lehtë. Nevojitet shumë mund dhe nëse ke disa njohje mund të jetë pak më e lehtë sepse do të të vijë një ndihmë apo shtysë. Disa njerëz e kanë shumë të kollajtë të bëhen të famshëm, njësoj si të jenë duke ngjitur shakallët e botës së bisznesit, apo...

Ndodh edhe kjo, shqiponja e robëruar lirohet nga policia

Policia e Pukës është angazhuar në një aksion të pazakontë në fshatin Berishaj të këtij rrethi. Bëhet fjalë për një operacion jo për të kapur ndonjë të kërkuar, por për të liruar një shqiponjë. https://www.youtube.com/watch?v=8gw2OY5u10o Aksioni policor mori shkas nga denoncimet në rrjetet sociale të ambientalistëve, të cilët kishin nxjerrë një video të një shqiponje të lidhur nga këmbët. Pas këtij denoncimi, ministri...

Këto gjëra që bëjnë meshkujt në Instagram janë shumë acaruese për femrat

Asnjë vajze nuk i pëlqen këto 12 gabime që bëni ju! Instagrami është padiskutim rrjeti social më i përdorur dhe është fakt që shumë çifte njihen në këtë program. Madje në ambiente të ndryshme shoqërore dhe jo vetëm, Instagrami është një nga temat më të diskutuara. Mirëpo të gjithë bëjmë gabime .Por ja 12 gabimet që bëjnë meshkujt në Instagram,...

Blerim Destani, pjesë e serialit të njohur gjerman

Aktori i njohur Blerim Destani nuk ka të ndalur në kinematografinë gjermane. Këtë vit do të jipen premierat e katër filmave ku ai do të ketë rolin kryesor. Mirëpo, përpos në filma, aktorin shqiptar do e shohim çdo javë në ekran, në një prej serialeve më të njohur gjerman, “4 Block”. Xhirimet e tij kanë nisur nga 29 janari e do të zgjasin...

Nga hero në tradhtar/ Ja historia e futbollistit me origjinë shqiptare tani armik me Erdoganin

Shënuesi i golit më të shpejtë në një Kupë Bote, pati të ftuar në dasmën e tij, vetë Presidentin e Turqisë, por tani jeton në një ekzil të detyruar. Kjo është historia e përshkruar me pak fjalë e atij, që për turqit dikur ishte një hero, ndërsa sot, të paktën për autoritetet vendase, është një tradhtar. “Gabimi” i madh i...

Anxhela Martini në shtrat me bashkëshortin miliarder, befason Bleona me komentin e saj

Bashkëshortja e miliarderit rumun, Angela Martini ndezi rrjetin me postimin e saj në ditën e të dashuruarve. Në shtrat me bashkëshortin e saj dhe marrëzisht e lumtur. Kjo foto ka provokuar mjaft reagime dhe zemrat vërshuan në postimin e saj. Në këtë postim plot dashuri nuk mund të mungonte dhe reagimi nga mikja e saj më e mire, Bleona Qereti. ‘E dua...

Në Serbi kërkojnë që Edi Rama të shpallet “persona non grata”

Kryetari i Partisë Kombëtare të Serbisë, Nenad Popoviq, i ka bërë thirrje qeverisë serbe që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama të shpallet “persona non-grata” në Serbi për shkak të deklaratave të tij në Prishtinë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë. përbashkët. Në një njoftim me shkrim për mediat, Popoviq thotë se deklarata e...

Zaev: Besoj se deri në korrik do të zgjidhim kontestin e emrit

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në një prononcim për Reuters ka thënë se është duke shpresuar që për kontestin e emrit do të gjendet zgjidhje deri në korrik të këtij viti. ”Besoj se ne si dy shtete do të mundim të mbyllim bisedimet me sukses para samitit të NATO-s në korrik” ka thënë shkurt Zaev. Ndërkohë, para disa ditëve i njejti ka njoftuar...

Shtetasi turk kapet me pasaportë false në aeroportin e Shkupit, kërkon azil politik

Një shtetas turk dje ka kërkuar azil politik në Republikën e Maqedonisë, pasi që në hyrje të aeroportit “Shkupi” është arrfetsuar me pasaportë të falsifikuar. Siç informon MPB-ja, dje në Vendkalimin kufitar – Aeroporti “Shkupi” në hyrje është paraqitur A.M. (25) nga Republika e Turqisë me dokumenta turke. Pas kontrollit të kryer të pasaportës është konstatuar se personi është i evidentuar...

12 të zhdukur pas një orteku në alpet zvicerane

Të paktën 12 persona rezultojnë të zhdukur pas një orteku të rënë në perëndim të Zvicrës, njoftoi sot policia lokale e rajonit të Valesë. ”Incidenti ndodhi në lartësinë 2 500 metra, rreth orës 15:50 në Fenestral, në rajonin e Finhaut, pranë kufirit franko-zviceran”, saktësoi policia. Ajo nuk dha detaje të tjera për ortekun dhe fatin e personave të zhdukur.

Sela përballet sot në gjykatë me dhunuesit e tij

Deputeti dhe lider i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot në Gjykatën Penale duhet të dëshmojë për dhunën e ushtruar ndaj tij në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar. Ai sot në gjykatë do të përballet me dhjetëra dhunuesit e tij që akuzohen për dhunë çnjerëzore dhe deri tek tentimi për eliminimin fizik të tij. Në seancën gjyqësore...

Gaforrja, sërish shenja e ditës

Pavarësisht se hëna sot mund të të sjellë ndonjë të papritur në punë, je në humor të mirë falë një aspekti të mirë të Mërkurit dhe Afërditës. Përqëndrohu në të rejat që fati të dhuron dhe mos u kushtëzo nga e shkuara, me të cilën Saturni të këshillon të ndahesh përfundimisht. Në dashuri mund të ndjesh një tërheqje të fortë për...

Çiftet që bëjnë seks të mirë mund të tradhëtojnë më shpesh, sepse duan më shumë!

Të bërit seks të mirë në një lidhje është konsideruar tradicionalisht si faktor që do të ndalonte secilin nga partnerët të tradhëtonte. Por sipas një studimi të ri, jeta e mirë seksuale e shtyn më shumë partnerin të tradhëtojë. Njerëzit që e shijojnë seksin më shumë, ka më shumë gjasa të jenë jo besnikë, sepse kërkojnë seks me më shumë...

Ja ushqimet që na bëjnë të kundërmojmë erë

Specialistët i kanë dy fjalë me ne: ajo që hamë ndikon në aromën e trupit (nuk e kemi fjalën vetëm për qepën apo hurdhrën.) Disa substanca që gjenden në ushqimet e mëposhtme metabolizohen në mënyra të ndryshme, gjë që ndikon tek aromat që çlirohen. Nëse keni ndonjë takim (pune ose intim) dhe do të rrethoheni nga njerëz, bëni mirë...

Nga JLo tek Angelina Jolie: Banjat e VIP-ave nuk dallojnë hiç nga njëra-tjetra

Pasuria nuk vihet re tek si dekoron shtëpinë. Shihet tek si dekoron banjën. Për ne, njerëzit e thjeshtë, banja është vendi ku lahemi, kryejmë nevojat personale, lajmë dhëmbët, gjëra bazike higjiene. Por për VIP-at është një vend relaksimi ku shpenzon ca minuta ose orë me veten. VIP-i, peshqiri, avujt e ngrohtë dhe kjo banjë që është e njëjta për të...

Çështje periodash! 5 pyetje që i bën çdo grua sa herë është me ato

Pse gjaku është më i errët në fund të periodave? Pyetje e mirë! Ky është gjak që ka qëndruar për një kohë të gjatë në uterus, pra është gjak i vjetër nëse mund t’i referohemi kështu. Mos u shqetësoni është gjithçka e shëndetshme dhe normale. Përse kam probleme me jashtëqitjen? Kemi një përgjigje shkencore për këtë. Gjatë periodave në uterus ndodh diçka...

Rrëfim/ Gjëra që do të doja të dija para se të bëja seks për herë të parë

Njohja ime me seksin ishte aspak interesante. Isha 18 vjeçe, në vit të parë dhe pakëz e pirë. Partneri im quhej Tom dhe më dukej njeri i mirë, nga ato pak gjëra që kisha mësuar për të brenda një jave. Kishte një fytyrë të sjellshme, sjellje të qeta, dhe një mënyrë të këndshme e nervoze të flirtuari. Në fjalë...

Rreziku i pastrimit të veshit te bebet dhe fëmijët e vegjël

Dylli në vesh është barrierë natyrore, mbrojtje nga tingujt dhe infeksionet, lëndimet dhe pengimi i hyrjes së insekteve dhe gjërave të tjera në kanalin e veshit. Prandaj, nuk është e nevojshme ta eliminoni. Pastrimi i kanalit të veshit me shkopth higjiene për veshë nuk është e preferueshme, ajo mund të shkaktojë mbylljen e veshit, ndezjen deri te pëlcitja e timpanit. Kullimin...

Këngëtari tetovar Leotrim Zejnullahu sjell baladën e mrekullueshme/Video

Këngëtari nga Tetova Leotrim Zejnullahu i njohur për zërin e tij melankolik dhe për stilin e tij të veçantë ka sjellur këngën e tij me të re "Mos më le". Kenga është punuar  nga Avni Qahili dhe Ebrar Mazhar,dhe videoklip nga Gem Production.Leo shprehet gjithashtu për Antpress se do të vazhdojë të qëndrojë më së shumti në stilin  e...

Ditëlindja juaj përcakton formën e trupit. Zbuloni si të qëndroni përherë në formë

Numerologjia është një konsideruar shkencë më vete për sa i përket parashikimeve apo karakteristikave. Numrat nuk janë asnjëherë të rastësishëm dhe për këtë mund të jemi të sigurt. Sado e pabesueshme të duket, numerologjia përcakton edhe formën tuaj trupore. Nëse ja vini veshin deri në fund, mund të gjeni edhe formulën ideale për të qenë përherë në formë. Për shembull,...

Si gënjejnë femrat në rrjetet sociale, mësojini këto gjëra meshkuj

Rrjetet sociale janë kaq të përhapura sa rrallë mund të gjesh njerëz që nuk kanë të paktën një profil. Meqënëse miqtë virtualë nuk mund të të shohin, ju mund të thoni absolutisht çdo gjë për veten tuaj. Zbuloni se cilat janë gënjeshtrat më të mëdha që thonë femrat në internet. “Romanticizmi” Një femër që deklaron mbi romanticitetin e saj të pashërueshëm...

​Ylli gjerman me belin më të hollë në botë

Pasi i’u nënshtrua një operacioni prej 32 mijë Euro për të hequr dy brinjë, Sophia Vegas është siguruar që ta nxjerrë gjithmonë në pah belin e saj, i cilësuar si “më i holli në botë”. Ylli televiziv gjerman ka kthyer edhe njëherë kokat e të gjithëve teksa është fotografuar duke bërë shopping në Beverly Hills këtë të dielë. Bukuroshja 30 vjeçare,...

Jeni të fiksuar me pastërtinë? Kujdes, mund të vuani nga një çrregullim psikologjik

Ato që nuk lodhen kur vjen puna tek pastrimin, madje nuk relaksohen dot nëse nuk ndjenë erë detergjentesh në shtëpi pavarësisht se shtëpia është e pastër. Kush njeh një person të fiksuar pas pastërtisë e di shumë mirë se rrëzimi i një thërrimeje në tok do të thotë ‘luftë’, shkuran intv.al Megjithatë kjo sjellje është konsideruar nga psikologët si një çrregullim...

​Rama: Kosova dhe Shqipëri me politikë të jashtme të përbashkët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se Kosova dhe Shqipëria janë dy realitete formalisht të ndara administrative por që jetojnë në një ndërveprim të natyrshëm ekonomik dhe një bashkëveprim politik dhe institucional të vazhdueshëm në funksion të përafrimit të pandalshëm të programit kombëtar të së ardhmes. Ai në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se sot një...

Video/ Rita Ora nuk largohet pa përqafuar Ledri Vulën, nuk e dinim këtë raport mes tyre

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ndezi sheshin e Prishtinës me një koncert të mbajtur për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Performanca e saj ishte vërtet për tu admiruar ndërsa një detaj interesant është zbuluar nga ky koncert. Para se Rita të hipte në makinë për të shkuar drejt aeroportit, ajo ka pritur deri sa...

Kim Kardashian nxjerr në shitje rrobat për bamirësi por ky detaj ka shkaktuar debat

Kim Kardashian padyshim që ka një garderobë të pasur, dhe falë famës së saj mund të shesë çdo gjë që prek. Kësaj here ajo është përfshirë në një nismë bamirësie në E-buy, ku ka nxjerrë në shitje disa prej rrobave të saj. Nëse prisnit që rrobat të ishin fashion apo të trendeve të fundit gaboheni. Ajo po heq qafe...

Aksident i rëndë autostradën Shkup-Tetovë, mësoni detajet

Pesë persona janë lënduar, një prej të cilëve më rëndë kur një automjet “Reno” me targa të Tetovës doli nga rruga në  autostradën Shkup-Tetovë. Aksidenti ndodhi në 00:35 kur drejtuesi i automjetit A.E.(45) e humbi kontrollin mbi automjetin dhe doli nga rruga. Më rëndë është lënduar pasagjerja L. XH. (71), e cila u transferua në Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza”, ndërsa...

Masakra gjatë koncertit në Rusi, ja kush ishin objektivi i agresorëve

Janë zbuluar të tjera detaje nga sulmi vdekjeprurës me armë që ndodhi mesditën e sotme në qytetin e Kizlyer në Republikën e Dagestanit. Sipas Russia Today, viktimat  janë katër gra. Njerëzit festonin fundin e festivalit rus të Maslenitsa, që shënon fillimin e Kreshmës për të krishterët ortodoksë në Rusi. Një dëshmitare okular, tha se ngjarja ndodhi pikërisht përpara një kishe të krishterë. “Kishte...

Shën Valentini i Sinanit dhe Andrrës, darka që përfundoi në hotel

Sinan Hoxha dhe Andrra Destani janë një prej çifteve më të dashura shqiptare. Ndonëse të dy janë shumë të rezervuar për sa i përket jetës së tyre private, tek tuk kanë zbuluar ndonjë detaj të lidhjes së tyre. Ditën e djeshme në një intervistë për “Thumb”, vetë sinani ka treguar detaje në lidhje me natën e Shën Valentinit. Siç...

Urimi i të rinjve serbë, studentë në Vjenë: Gëzuar ditëlindjen Kosovë

Kosova ka marrë shumë urime në këtë 10-vjetor të Pavarësisë së saj, të arritur me aq sakrifica. Krerë shtetesh, ndër të cilët edhe vet shefi i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump, Mbretëresha Elizabeth II dhe Presidentja e Konfederatës Zvicerane, Doris Leuthard, përcollën urimet e tyre më të mira për 10 vitet e shtetësisë së saj. Por, në këtë përvjetor të rëndësishëm...

Sulm me armë në një koncert në Rusi, ka viktima

Një sulm me armë ka ndodhur në Rusi. Të paktën 4 persona kanë mbetur të vrarë dhe 4 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi të ndodhur gjatë një koncerti në Dagestan. Një person ka hapur zjarr drejt turmës së njerëzve duke shkaktuar viktimat dhe të plagosurit. Forcat e sigurisë, kanë ndërhyrë menjëherë duke qëlluar për vdekje autorin e...

Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10-vjetorin e Pavarësisë

Si e gjen Kosovën 10 vjetori i Pavarësisë? Projekti i pavarësisë së Kosovës është arritja më e madhe e popullit shqiptar pas Pavarësisë së Shqipërisë. Luftërat dhe përpjekjet shekullore për liri e pavarësi fatmirësisht u kurorëzuan me çlirimin e Kosovës. Lufta çlirimtare e popullit shqiptar dhe ndihma nga miqtë tanë në nëntëdhjetë e nëntën i dha fund vuajtjeve duke e...

Shkëndija vazhdon rrugën drejtë titullit, fiton ndaj Shkupit

Skuadra e Shkëndijës ka vazhduar rrugën drejtë titullit kampion. Ekipi i Qatip Osmanit ka fituar ndaj Shkupit me rezultatin 3-0, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të xhiros së 20’të të ligës maqedonase, shkruan GazetaBlic Ardian Cuculi 33′, Ferhan Hasani 79′ dhe Besar Ibrahimi 88′ ishin golashënuesit për skuadrën shqiptare Shkëndija. Pas këtij takimit, Shkëndija ndodhet në vendin e parë me 50...

Kjo është pasuria e Rita Orës

Fakti që Rita Ora pranoi të këndoj falas në koncertin për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës bëri shumë bujë në Kosovë, madje edhe institucionet e vendit e prezantuan këtë si vyrtyt të saj dhe nderë që po ia bënë vendit, por pasuria e Rita Orës është shumë e madhe si këngëtare e pop-muzikës.Sipas një matje që është bërë...

Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe

Një analizë që mban emrin e Timothy Less, botuar në revistën “Foreign Affairs”, është e mendimit se ndryshimi i kufijve në Ballkan mund të garantojë paqe të përhershme. Kështu, sipas këtij analisti, krijimi i Shqipërisë së Madhe, Serbisë së Madhe dhe Kroacisë së Madhe do të sheshojë një herë e mirë të gjitha konfliktet në Ballkan, shkruan Tymothi Less,...

BESA e Gashit dhe PDSH-ja e Thaçit pritet të jenë pjesë e qeverisë

Pas kongresit të Lëvizjes BESA ku u zgjodh Afrim Gashi kryetar i partisë pritet që ditëve në vijim të bëhen pjesë e qeverisë duke e zgjeruar koalicionin qeveritar. Siç mëson portali TetovaSot, PDSH-ja do të ketë 15 drejtori dhe disa poste tjera. Edhe BESA e Gashit do të ketë disa drejtori dhe poste tjera në bazë zë marrëveshjes. Nga ana tjetër Aleanca...

Rama: Kosova dhe Shqipëria të kenë një president të përbashkët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se Kosova dhe Shqipëria janë dy realitete formalisht të ndara administrative por që jetojnë në një ndërveprim të natyrshëm ekonomik dhe një bashkëveprim politik dhe institucional të vazhdueshëm në funksion të përafrimit të pandalshëm të programit kombëtar të së ardhmes. Ai në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se sot një...

Xhaferi merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot mori pjesë në aktivitetet me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës. Xhaferi, siç njoftoi kabineti i tij, në  Akademinë solemne që u mbajt në komunën e Suharekës u shpall “Qytetar nderi” i kësaj komune. Ai ka marrë pjesë edhe në seancën solemne me rastin e dhjetëvjetorit...

Reagon BESA e Bilall Kasamit: Sot u mbajë tubim i shoqatave s’ka të bëje me BESËN

Pas kongresit të BESËS ku u zgjodh kryetar Afrim Gashi, ka reaguar BESA e Bilall Kasamit duke e quajtur atë se në Tetovë janë mbledhur një grup shoqatash dhe nuk ka të bëje me Lëvizjen BESA: “Për hir të korrektësisë ndaj anëtarëve dhe simpatizantëve të Lëvizjes Besa informojmë se një tubim i sotëm i paraqitur si kongres partie nuk ka...

BESA e Gashit dhe PDSH-ja e Thaçit pritet të jenë pjesë e qeverisë. PDSH-ja kërkon edhe UT-në?

Pas kongresit të Lëvizjes BESA ku u zgjodh Afrim Gashi kryetar i partisë pritet që ditëve në vijim të bëhen pjesë e qeverisë duke e zgjeruar koalicionin qeveritar. Siç mëson portali TetovaSot, PDSH-ja do të ketë 15 drejtori dhe ka kërkuar që të udhëheq edhe me Universitetin e Tetovës pasi me Universitetin Nënë Tereza është Aziz Pollozhani njeriu i afërt...

Vuçiq: Prishtina, bashkë me Uashingtonin dhe Londrën luftojnë kundër Serbisë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se kompromisi me shqiptarët është me interes jetësor për Serbinë dhe popullin serb, transmeton Gazeta Express. Kompromis, e jo zmbrapsje, ka theksuar Vuçiqi pas takimit me studentët e Universitetit të Prishtinës me seli në Mitrovicë, raporton B92.net. Ai ka thënë se pozita e Serbisë është tejet e rëndë. “Serbia në arenën politike me vështirësi e përballon...

Foto/ Meta dhe ish-presidenti kroat, Mesiç bëjnë shqiponjën

Teksa ndodhet në Kosovë, për 10-vjetorin e pavarësisë, presidenti Ilir Meta është takuar edhe me ish-presidentin kroat, Stipe Mesiç. Në një foto të publikuar në rrjetet sociale, Meta duket me Mesiç duke bërë simbolin e flamurit shqiptar, shqiponjën. “Të dashur miq, kënaqësi të takoja sot në Prishtinë në ditën e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, mikun tim dhe të kombit shqiptar,...

LAJMI FUNDIT/ ERDOGAN I DHURON KOSOVËS 3 AVIONË LUFTARAK PËR JUBILEUN E 10 VJETORIT

Kryetari i R. Turqisë Rexhep Taip Erdogan në një telegram urimi për 10 vjetorin e pavarsisë së Kosovës ka bërë të ditur se pas bashkëpunimit të thellë me shtetin më të ri të Europës dhe shtetin mik të Turqisë R. Kosovës do ta pajis ushtrinë e Kosovës menjëherë pas themelimit të ushtrisë me tre avion luftarak të klasit të...

​Blini ishullin tuaj, për vetëm 7 milionë dollarë

E kush nuk do ta donte që kishte shtëpinë e tij të pushimit, apo të banimit në një ishull, e ndërsa për shumicën e njerëzve mbetet një ëndërr për disa të tjerë ekziston mundësia që ta kenë ishullin të gjithin për vete. Një rezidencë mahnitëse, shtëpi plazhi, “pyllin” personal, të gjitha ndodhen brenda një ishulli 230 mijë m2 që ka...

“Siç më ka bërë nëna” (Foto)

Po kalon disa ditë pushimi në Tulum të Meksikës dhe të shtunën, Alessandra Ambrosio vendosi të përshëndesë ndjekësit e saj në Instagram me një foto krejtësisht nudo. Modelja 36-vjeçare shihet e ulur në një karrike lëkundëse në foton që e ka shoqëruar me diçiturën: “Siç më ka bërë nëna…”

Rita Ora kërcen vallen e Rugovës dhe kalli Prishtinën teksa flet shqip (Video)

Rita Ora ka qenë mbrëmjen e djeshme në Prishtinë, në një koncert të mbajtur me rastin e Pavarësisë, ku sikurse ka bërë me dije përmes një postimi në instagram, kanë qenë të pranishëm të paktën 300 mijë persona. Por duket se këngëtarja e famshme shqiptare, ka dashur të tregojë se nuk i ka harruar rrënjët e saj, kur së bashku...

​Thaçi: Dekada e parë ishte e suksesshme për Kosovën

Gazeta numër një në Amerikë dhe botë “Washington Post” ka cituar deklaratat e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë Konferencës vjetore të Sigurisë në Mynih, ku në mesin e të pranishmëve kanë qenë liderë të shumtë nga e gjithë bota. Siç njofton kjo gazetë, presidenti Thaçi, si panelist në diskutimin me temë “Brenda apo jashtë? Shtetet midis Rusisë...

​Djeg një shtëpi dhe xhaminë e fshatit

Një i dyshuari me të meta mentale dyshohet se ka djegur shtëpinë e fqinjit të tij dhe xhaminë e fshatit Runik të Skenderajt. Zjarrfikëseve kanë lokalizuar zjarrin. Sipas ankuesit, vlera e dëmit të shkaktuare nga zjarri është rreth 30000  euro. Njësia policore ka arrestuar të dyshuarin dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje

Vdesin 13 persona nga rrëzimi i helikopterit në Meksikë

Nga rrëzimi i një helikopteri në Meksikë kanë vdekur 13 persona dhe 15 të tjerë janë lënduar, transmeton Reuters. Incidenti ka ndodhur derisa helikopteri ishte duke bartur disa zyrtarë që po vlerësonin dëmin e një tërmeti të fuqishëm në jug të Meksikës. Zyra e Prokurorit të Shtetit të Oacaxa-s, ka thënë përmes një deklarate se pesë gra, katër burra dhe tre...

Ahmeti: NATO dhe BE, alternativë e vetme për shqiptarët

Ideali i dëshmorëve për një Kosovë të lirë dhe të pavarur, ishte më i madh se gjithçka tjetër, të cilën vdekjen e shndëruan në lindje, deklaroi kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në akademinë solemne të organizuar nga partia e tij për nder të dhjetëvjetorit të pavarsisë së Kosovës. "Shqiptarët sot duhet të jetësojnë e materializojnë të arriturat që të gjithë...

Avioni me 60 pasagjerë rrëzohet mes maleve

Një avion me 60 pasagjerë në bord është rrëzuar në një zonë malore në qendër të Iranit. Sikurse bën me dije BBC, avioni ATR 72me dy motorrë turbo ishte duke fluturuar midis Teheranit dhe qytetit jugperëndimor të Yasuj kur humbi nga radarët dhe u rrëzua. Një zëdhënës i shërbimeve të emergjencës tha për mediat se të gjitha forcat e kërkim-shpëtimit...

Seancë solemne e Kuvendit të Kosovës, javën tjetër votohet Demarkacioni

Kremtimet e 10-vjetorit të Pavarësisë në Kosovë nisën që të premten, kulmuan të shtunën me ceremoni e organizime të ndryshme kulturore, përfshirë koncertin gjigant të Rita Orës, e vazhdojnë këtë të dielë me seancën solemne të Kuvendit, në orën 12, e një orë më vonë me parakalimin e Forcave të Sigurisë në sheshet “Nënë Tereza” dhe “Zahir Pajaziti”, në...

75 vjeçarja xheloze për të dashurin 90-vjeçar

E keni dëgjuar shprehjen “Dashuria nuk njeh moshë”? Shembulli konkret i kësaj thënieje ishte historia e transmetuar këtë të shtunë në programin “Dua të të bëj të lumtur” mes Merjemes dhe Qamilit. Mejreme Dibra ose siç njihet ndryshe nga të gjithë ata që i qëndrojnë afër, “Noçja”, është një grua 75-vjeçare me të cilën jeta nuk është treguar tepër bujare. Është...

Rita Ora “tërboi” Kosovën me kostumin e saj kuqezi (Foto)

Rita Ora u kthye në Kosovë për të festuar 10-vjetorin e pavarësisë të vendit dhe nuk i zhgënjeu bashkëatdhetarët e saj. Këngëtarja e famshme ofroi një performancë të jashtëzakonshme në koncertin e zhvilluar në Prishtinë, mbrëmjen e së shtunës. Me një kostum kuqezi të ngushtë, 27-vjeçarja këndoi hitet e saj më të njohura dhe kërceu pa u lodhur për kënaqësinë e...

Kush janë 4 shenjat më pasionante dhe romantike të horoskopit

Nëse jeni një prej atyre njerëzve që e kanë nisur ditën duke dëgjuar detajet më romantike të një nate më parë të fqinjes, koleges ose qoftë të panjohurës që kishit pranë në autobuz, nuk mund të mos mendoni si është e mundur që juve nuk u ndodhi asgjë nga këto. Mos u shqetësoni, kjo nuk do të thotë se...

Daçiç për Pavarësinë e Kosovës: Mos u nxitoni është larg të qenurit shtet

Urimeve për festën e pavarësisë së Kosovës i është bashkuar edhe ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç. Por, kësaj radhe siç ka thënë, me një notë nga Burundi, e cila ka arritur dy ditë më parë, e cila sipas Beogradit, ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës. Daçiç, në konferencë të jashtëzakonshme, tha se kjo tregon që asgjë nuk...

VIDEO/ Rita Ora e mbajti fjalën: E kall Prishtinën

Mijëra njerëz kanë dalë në sheshet e Prishtinës, në koncertin madhështor për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ky koncert nuk mund të ishte me i veçantë se kaq, ku po perfromon njëra prej yjeve të njohura botërore me origjinë shqiptare Rita Ora e paraprakisht këndoi edhe reperi ndër më të mirët kosovar Ledri Vulën. Rita në...

“Na duhet një burrë”. Kompania seksiste e pëson rëndë

Një kompani në Spanjë mori një lumë kritikash të ashpra, pasi nuk punësoi një grua sepse nuk ishte burrë. Agjencia e publiciteteve dhe marrëdhënieve me publikun, “Impulsa Comunicación”, i tha Carla Forcadës se për pozicionin e shefit të llogarive i duhej një burrë, që mund të përballojë ritmin e punës me kompanitë e mëdha. Pikërisht këto të fundit, duke nisur me...

Kimikatet e produkteve shtëpiake ndotin ajrin sa makinat

Ndikimi i produkteve të konsumit te cilësia e ajrit, sipas një studimi të fundit rivalizon atë të automjeteve të konsideruara si burim kyç i ndotjes deri tani. Për ekspertët amerikanë, impakti i kimikateve nga produktet e përditshme shtëpiake tek ajri që thithim është nënvlerësuar, sepse pasojat e tyre janë praktikisht po aq të mëdha sa ato të emetimit të makinave. Studimi...

Rikthehet projekti gjigant në Dubai, shtetet si ishuj artificialë – FOTO

Një vizion miliarda dollarësh për një arkipelag ‘shtetesh’ në Dubai me ishuj artificialë është ringjallur – dhjetë vjet pasi u braktis për shkak të aksidentit financiar.   “Bota”, një zinxhir prej 300 ishujsh, të paraqitura në formën e kontinenteve të Tokës dhe të bëra nga rëra të rrëmbyera nga Gjiri, është zhvilluar vetëm pjesërisht pasi projekti u ndal në 2008-ën. Por puna...

Vendosni një copë akulli në qafën tuaj dhe shikoni çfarë do ndodhë

Nëse ju jeni si unë atëherë besoj se ju e përdorni akullin vetëm për të ftohur pijen tuaj. Por të gjithë ne e kemi përdorur atë gabim. Natyrisht që ato e ftohin pijen tuaj por shumica e njerëzve nuk e dijnë përfitimin shëndetësor nga akulli? Ky sekret ka qenë i ruajtur mjaft mirë, por vënia e akullit në një pjesë...

Vajza bëni kujdes, ja të fshehtat e një mashkulli

Edhe meshkujt, ashtu si femrat kanë të fshehtat dhe sekretet e tyre, të cilat nuk duan t’ua dijë askush. Prandaj, nëse nuk do ta vësh atë në siklet, mos e pyet për 6 gjëra, të cilat i kemi listuar në këtë artikull. Cilat janë sekretet e punës së tij? Asnjë mashkulli nuk i pëlqen kur e pyesin për sekretet e punës...

Cilat janë sfidat dhe arritjet e Kosovës në këto 10 vite

Dhjetë vjet pas shpalljes së pavarësisë Kosovën e njohin 116 shtete, përfshirë SHBA dhe 23 shtete të Bashkimit Europian, me Barbadosin që është i fundit që iu shtua listës pak ditë më parë. Rusia dhe Spanja janë mes shteteve që refuzojnë ta njohin pavarësinë, pasi konsiderojnë se ky veprim mund të nxisë rajonet e tyre separatistë të kërkojnë të njëjtën...

Rita Ora pritet me pite e fli në Kosovë: “Jam në shtëpi”

Rita Ora tashmë është vendosur në hotel ku do të qëndrojë deri në kohën e koncertit. Këngëtarja me të pushuar paksa nga udhëtimi, ka filluar t’i ndajë me ndjkësit imazhet e para në rrjete sociale. Nga dritarja e dhomës ku po qëndron, ajo ka fotografuar sheshin “Skënderbeu”, duke shkruar “Gati!! Kjo do të jetë natë për tu mbajtur mend!!”, ka...

Kinezët festojnë “Vitin e qenit”

Miliona kinezë festuan vitin e ri të tyre, që këtë herë është viti i qenit, i ndershmërisë dhe besnikërisë. Viti i ri kinez festohet në ditën e 23-të të muajit të 12 të kalendarit hënor kinez dhe për këtë vit, kjo ditë ishte 16 shkurti. Por, festimet nuk ndalen vetëm në një natë. Ato zgjasin për 15 ditë dhe për të...

Ahmeti: Ligji i gjuhëve, çështje ditësh

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti deklaroi se është çështje kohe se kur Ligji i gjuhëve do të kalojë edhe leximin e tretë në Kuvend, në versionin siç është miratuar dhe më pas nuk është dekretuar nga presidenti Ivanov. Ahmeti bëri të ditur se do të takohet edhe me kreun e VMRO DPMNE-së, me të cilin do...

8 arsye që pengojnë orgazmën

Michael Krychman, drejtor ekzekutiv në qendrën mjekësore për shëndetin seksual në Kaliforni, thotë se mjekimet që përdoren për të trajtuar depresionin, ankthin dhe të tjera gjendje, mund të ulin nivelin e hormoneve seksuale dhe shpesh mund të shkaktojnë orgazma shumë të pafuqishme ose aspak. Pra nëse seksi është i mirë, por t’i thjesht nuk e ndjen, kjo mund të...

Dramatike, 357 milion fëmijë në zona lufta

Organizatat ndërkombëtare humanitare kanë ngritur së fundmi alarmin e rritjes së numrit të fëmijëve në zonat e luftë.  Sipas raportimeve të Save the Children, më shumë se 350 milionë fëmijë jetojnë nën frikën dhe ankthin e luftës që kanë përfshirë vendet ku ata jetojnë. Organizatat akuzojnë konfliktet mes partive për përshkallëzim të luftës dhe vdekjen e më tepër se...

Rita Ora mban konferencë, gazetari e propozon për martesë

Rita Ora ka mbërritur në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë! Këngëtarja me origjinë shqiptare e njohur tashmë në të gjithë botën ka mbajtur një konferencë për shtyp në Prishtinë. Ajo ka uruar gjithë kosovarët për 10 vjetorin e Pavarësisë. Rita  është shprehur se është e lumtur që do të këndojë në Kosovë për 10-vjetorin e Pavarësisë. “Kam ardhur në...

A mund të mbetesh shtatzënë nga seksi gjatë ciklit menstrual? Përgjigjen gjinekologët

Seksi gjatë periodave vjen me jo pak përfitime për femrën, pasi besohet se lehtëson dhimbjet menstruale, orgazamat janë më intensive dhe çlirimi i hormoneve të kënaqësisë e bëjnë atë të ndihet mirë ! Megjithatë shqetësimi më i madh lidhur me marrëdhënien seksuale gjatë periodave është: A mund të mbetesh shtatzënë? Dr. Alyssa Dëeck, një gjinekologe me bazë në Nju Jork,...

Rita Ora tregon për bisedën me babain: E pyeta se çfarë mund të bëjë për Kosovën

Ylli i muzikës pop Rita Ora pritet të ndezë Prishtinën në koncertin festiv për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në konferencën për shtyp ajo uroi në shqip pavarësinë dhe më pas mesazhi kryesor i këngëtares ishte përbashkimi. Këngëtarja e famshme Rita Ora simbolin e ndërthurjes së duarve në formën e shqiponjës e ktheu në trend në shenjë kujtese prej...

Rama flet pas ‘përplasjes’ me Haradinajn, ja çfarë thotë

Kryeministri Edi Rama nga dita e premte ndodhet në Prishtinë për të marrë pjesë në festimet e pavarësisë së Kosovës. Ndërkohë, mes dy kryeministrave, ka pasur një ‘përplasje’ në lidhje me demarkacionin me Malin e ZI. Edi Rama pas lajmit të marrëveshjes se demarkacionit (përcaktimit të kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi) deklaroi në një intervistë në Klan Kosova se...

Alkooli i bën meshkujt më agresivë

Pothuajse gjysma e të gjitha krimeve të dhunshme në Shtetet e Bashkuara janë kryer nën ndikimin e alkoolit dhe një grup studiuesish nga Shkolla e Psikologjisë në Universitetin e Australisë mund të kenë zbuluar arsyen se pse ndodh kjo gjë. Sipas studiuesve kjo vjen për shkak të efektit të alkoolit në tru. Ekipi mori në studim 50 të rinj të shëndetshëm...

Arrestohet nëna mizore, i pret djalit 20 muajsh organet gjenitale me gërshërë

Një nënë është arrestuar pasi i ka prerë me gërshërë penisin djalit të saj të vogël. Incidenti mendohet se ka ndodhur muajin e kaluar kur Ashley Marie Kase, i preu djalit 20 muajsh organin gjenital. Policia thotë se 23 vjeçarja, nga Pensilvania ka pranuar aktin e tmerrshëm dhe tha se e kishte realizuar ndërsa po i ndryshonte pelenat më 24 janar. Foshnja...

Ja shtetet ku ku ateizmi ndëshkohet me vdekje

Në konventat ndërkombëtare për të drejtat e njeriut besimi sanksionohet si një e drejtë personale dhe si e tillë, çdo person ka të drejtë të zgjedhë të besojë në njërën, tjetrën fe, apo të mos besojë fare. Por, edhe pse kjo e drejtë në pjesën më të madhe të vendeve të botës respektohet, ka disa vende ku të mos besosh...

Modelja amerikane tregon futbollistin që e ‘ka fiksim’ (Foto)

Edhe Sierra Egan, ndonëse është amerikane (një vend ku futbolli nuk është sporti primar), ka një debulesë të madhe për futbollin.  Modelja kaliforniane ka rrëfyer se ndjek ndeshjet më të rëndësishme të javës, zakonisht 2 ose 3 të tilla, ndërsa tregoi se ka njohuri të mjaftueshme nga ky sport, sa për të bërë një diskutim. Në një intervistë për një revistë...

VIDEO/ Presidenti Bill Clinton mesazh për 10-vjetorin e Pavarësisë se Kosovës. (UA SJELLIM FJALIMIN E PËRKTHYER)

Ish presidenti i SHBA-ve si dhe një ndër përkrahësit më të mëdhenj të Kosovws Bill Clinton, në urimin e tij për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës ka rrëfyer për ngjarje të cilat i ka përjetuar në Kosovë, por edhe ka thënë se paqja në Kosovë është shenjë shprese për të gjithë shoqëritë në botë. Ai po ashtu ka thënë se...

Hyn për të vjedhur biznesin, hajduti ndalon për të parë pornografi

Një burrë që hyri për të vjedhur në shtëpi në Los Angeles nuk e ka marrë aspak me nxitimi. Ai ka marrë pak kohë për të pirë duhan, për të karikuar telefonin, madje për të parë edhe pornografi. Pronarët e parukerisë jetonin në një apartament një kat lart biznesit. Ndërsa gruaja kishte zbritur në katin e mëposhtëm për të bërë çaj gjeti...

Habitet e gjithë audienca, Elvana Gjata puth në buzë Kejvinën e Ermalit! (FOTO)

Lajmi se Elvana Gjata do të jetë e ftuar këtë të shtunë në “Xing me Ermalin”, është bërë i ditur tashmë dhe prej disa ditësh është pritur me padurim intervista e parë pas kaq shumë kohësh e këngëtares Elvana do të flasë për karrierën, jetën private, ndarjen nga Threedots e shumë çështje të tjera për të cilat publiku është kurioz....

Kapen “mat” më të dashuruar se kurrë, çifti i ri i showbizit detyrohet ta pranojë

Disa muaj pasi u përfolën për një lidhje dashurie, më në fund ata e konfirmuan edhe zyrtarisht. Jessica Qright dhe Giovanni Pernice, duket se nuk e fshehin dot më dashurinë e tyre që u lexohet qartë në sy. Modelja dhe balerini i njohur kanë zgjedhur 14 shkurtin për të konfirmuar lidhjen e tyre.

Lajm fantastik: Maqedonia dhe Gjermania arrijnë marrveshje për njohjen e patent shoferëve

Lajm fantastik: Maqedonia dhe Gjermania arrijnë marrveshje për njohjen e patent shoferëve. Pengesat e fundit janë hequr dhe me këtë, shtetasit e Maqedonisë që jetojnë ose punojnë në Gjermani do të jenë në gjendje të zëvendësojnë lejet e tyre të drejtimit të makinës me ato të Gjermanisë. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për shtetasit e Maqedonisë që kanë qëndrim të përhershëm...

BAC, çikat n’a zbardhën faqen

së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshme në të gjitha komunat e Kosovës, ndërsa seanca solemne e Kuvendit të Kosovës dhe marshimi i trupave të FSK-së, do të jetë të dielën, më 18 shkurt. Dhjetë vite më parë, Kuvendi i Kosovës përmes një deklarate të nënshkruar nga deputetët e Republikës, veç atyre serbë, shpallën Kosovën...

Pas mesnatës, në urimin për pavarësi Dua jep lajmin e madh (FOTO)

Pak minuta pas mesnatës, këngëtarja Dua Lipa është treguar tejet e kujdesshme në urim. Me të hyrë në 17 Shkurt, ajo ka shfrytëzuar rrjetet sociale për një urim, të tërin në gjuhën shqipe. Me foton nga klipi i fundit ‘IDGAF’ ku Dua e kuqe personifikon Shqipërinë dhe e kaltërta Kosovën, këngëtarja është shprehur: ‘rime t’gjthve 10 vjetorin e pavarsise! Shpresoj qe...

Ziadin Sela e la Komunën e Strugës 7.5 milion euro Borxh! E thotë Ramiz Merko !?

Ziadin Sela e la Komunën e Strugës 7.5 milion euro BORXH!! Sipas Kryetarit të Komunës së Strugës Ramiz Merko, administrata e kaluar nën udheheqjen e Ziadin Selës e la komunën me borxhe mbi 7.5 milion euro. Një pjesë e mirë e tyre janë borxhe për kamata të cilat janë lënë qëllimisht dhe pastaj kamata abuzohet nga udhëheqsit e Komunës në mandatin...

Artistët dedikime speciale për pavarësinë e Kosovës

Në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës urimet kanë qenë të shumta jo vetëm nga politikanë, por edhe nga artistët.  Një ndër to është këngëtarja shqiptare Rita Ora , e cila është edhe e ftuara speciale në koncertin e organizuar në kuadër të pavarësisë. Rita ka publikuar një foto në rrjetin social Instagram duke zbritur nga avioni. Krah fotos këngëtarja shkruan:...

Bush: Krenar që njoha Kosovën si shtet sovran. Shikoni letrën e plotë

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W. Bush përmes një mesazhi ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në letrën e tij Bush përmendi momentin kur SHBA-të kanë njohur shtetësinë e Kosovës. “Laura dhe unë përgëzojmë popullin e Kosovës në këtë rast të rëndësishëm dhe dërgojmë urimet tona më të mira për...

Policia arreston një grua që hiqej si burrë

Policia në Indi ka arrestuar një grua që hiqej si burrë, e cila mashtroi dy gra në mënyrë që të merrte prej tyre pajën. Krishna Sen u arrestua të mërkurën në qytetin verior të Uttarakhand, pasi kishte kërkuar pajën, gjë që është e paligjshme në Indi. Sipas asaj që burimet policore thanë për BBC, gjatë marrjes në pyetje u zbulua se...

Ja si u gdhi Mitrovica në 10 vjetorin e pavarësisë (FOTO)

Në ditën kur Kosova po feston 10 vjetorin e Pavarësisë së saj, veriu i Mitrovicës është zgjuar me pankarta nëpër mure dhe dyqane të shumta për okupimin e saj. Në qytet vërehen pothuajse kudo pankarta të tilla me fotografi të duarve të prangosura në të cilat shkruan ’10 vjet të okupimit të Kosovës e Metohisë’. Mbishkrimi përveç në gjuhën serbe dhe...

Urimi i veçantë nga Dua Lipa për Pavarësinë e Kosovës

Fama e Dua Lipës po rritet dita ditës në arenën ndërkombëtare, por asnjëherë ajo nuk ka harruar origjinën e saj. Në një ditë kaq të rëndësishme për Kosovën, në 10-vjetorin e Pavarësisë, ka ardhur edhe urimi i këngëtares me famë botërore. “Urime të gjithëve 10 vjetorin e Pavarësisë! Shpresoj që të festojmë edhe shumë e shumë përvjetorë së bashku. Kaloni sa më...

Gaforrja, shenja e ditës

Hëna sot dhe Afërdita rë shtyjnë drejt një udhëtimi romantik dhe nëse është e mundur me partnerin tuaj. Sigurisht që mund ta bëni me mendimet tuaja, me ndihmën e një libri magjie dhe shpirtërore. Mërkuri vazhdon të sjellë në mendimet e tua persona të së shkuarës: persona që mendon se mund të materializohen para jush.

11 fakte rreth ditës së shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ju sjellim 11 fakte rreth ditës historike të 17 shkurtit 2008. 1) Pavarësia e Kosovës është shpallur me datën 17 shkurt 2008, në orën...

Kosova feston 10 vjet pavarësi

Kosova po shënon jubileun e parë të pavarësisë. Për 10 vjet të shtetësisë, Kosovën e kanë njohur 116 shtete. Por, shteti më i ri evropian ende nuk e ka siguruar ulësen që i takon në Organizatën e Kombeve të Bashkuara si dhe nuk e ka fituar mbështetjen unike të Bashkimit Evropian, ngase pesë shtete anëtare të BE-së, nuk e njohin atë si...

Han “plotësisht i sigurt” se kontesti me emrin do të zgjidhet deri në korrik

Bashkimi Evropian është “plotësisht i sigurt” se Maqedonia do ta zgjidhë kontestin shumëvjeçar për emrin me Greqinë para korrikut, deklaroi në Sofje eurokomisari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johanas Han. I pyetur nëse kontesti do të zgjidhet deri në fund të kryesimit bullgar, që përfundon në qershor, Han u përgjigj se është “plotësisht i sigurt për këtë”. Ai sot në...

Çifti i njohur i serialeve turke në prag të divorcit Para 10 minuta

U dashuruan në setin e xhirimeve dhe në vitin 2016 i thanë “po” martesës me njëri-tjetrin, por lidhja e tyre e dashurisë po kalon vështirësitë më të mëdha në vite. Media turke raporton se martesa e aktores së dashur turke Neslihan Atagul me aktorin Kadir Dogulu, mund të jetë duke shkuar drejt divorcit. Marrëdhënia mes tyre ka pësuar një krisje të...

Vulin: Nuk e njohim Kosovën për të hyrë në BE

Edhe pse strategjia e zgjerimit e shpërblente bollshëm, zyrtarët e lartë europianë nuk kanë lënë rast pa i treguar Serbisë se nuk do të pranojnë në gjirin e bllokut një shtet me probleme territoriale, ndaj duhet ta zgjidhë ngërçin me Kosovën. Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel e tha hapur në Prishtinë se Beogradi duhet ta pranojë Pavarësinë e Kosovës,...

Kosovë-Mali i Zi arrijnë marrëveshje për Demarkacionin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njoftoi përpara medieve dhe opinionit publik arritjen e një qëndrimi të përbashkët për rishikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me kryeministrin malazez, Dusko Markoviç. “Në 10-vjetorin e Pavarësisë, Kosova po arrin një progres të qenësishëm”, deklaroi Thaçi, duke e ilustruar këtë pohim me dokumentin që ka marrë edhe mbështetjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, një prej zërave...

Vrasësi i Floridës mbahet në paraburgim pa të drejtë depozitimi

Një gjykatë në Florida ka urdhëruar sot që sulmuesi Nikolas Cruz, i akuzuar për vrasjen e 17 personave në shkollën e mesme, të mbahet në paraburgim pa të drejtë lirimi me depozitë. Cruz u shfaq në seancën gjyqësore i lidhur me pranga dhe me roje prapa shpinës, ndërsa avokatja e tij nuk paraqiti ankesë kundër vendimit të gjykatës. Nikolas Cruz dje...

Instagrami i bindet censurës ruse

Instagrami bllokoi disa postime në Rusi që pasqyronin akuza për korrupsion të shprehura nga lideri më i njohur i opozitës në vend.  Vendimi i Instagramit pasoi kërkesën e censurës së internetit të Rusisë, e cila i kërkoi kësaj media sociale, që zotërohet nga Facebook, që të kufizojë aksesin në postimet që kanë lidhje me akuza të bëra nga Aleksei Navalni....

Çift? Identikiti i tradhëtarit, sipas shkencës

Një pyetje që bëhet gjithmonë kur lind një dashuri: Sa do të zgjasë? Shkenca tashmë të ndihmon të kuptosh nëse një raport i sapolindur ka forcën për t’i rezistuar kohës dhe tundimit, apo ndjenja e porsalindur është një revoltë ndaj partnerit që ka karaktersitikat e një tradhëtari. Pra, sipas shkencës, mund të kesh një intuitë për pabesinë e ardhshme falë...

Rita Ora: vendlindja ime Kosovë, po vij në shtëpi! (VIDEO)

Ylli i muzikës duket shumë e emocionuar për pjesëmarrës në koncertin më 17 shkurt. Në një postim të fundit të shoqëruar edhe me një video Rita ora ka shkruar. “Vendlindja ime Kosovë! Po vij në shtëpi!! Ja mesazhi im për ju! Mezi pres të vij dhe të mbaj në koncert për të gjithë ju në Prishtinë në sheshin Nënë Tereza! ...

Burgim i përjetshëm për të përfshirët në tentim-puçin në Turqi

Mediat turke kanë thënë se një gjykatë në Stamboll, ka dënuar gjashtë gazetarë me burgim të përjetshëm për përfshirje në tentimet e dështuara për grushtshtet në vitin 2016. Në mesin e të dënuarve në ditën e sotme janë, ish kryeredaktori i gazetës Taraf, Ahmet Altan, vëllau i tij, gazetari dhe akademiku, Mehmet Altan, dhe gazetari i njohur, Nazli Ilicak. Gazetarët janë...

Hakerët vjedhin 6 milionë dollarë në Rusi

Disa hakerë kanë arritur që të vjedhin 339.5 milionë rubla (apo 6 milionë dollarë), përmes një sulmi ndaj një sistemi të pagesave ndërkombëtare SWIFT vitin e kaluar, ka njoftuar Banka Qendrore e Rusisë. Banka ka thënë se i është dërguar informacion për një “sulm të suksesshëm në një sistem operues SWIFT”, që ka rezultuar me 339.5 milionë rubla të vjedhura. Një...

Artan Grubi: Na la një shok shumë i mirë. Lamtumirë Qimo

Ndarja nga jeta e ish ministri dhe sekretarit gjeneral të BDI-së, është pritur me pikëllim dhe dhimbje nga familjarët shokët dhe bashkëpartiakët e Abdylaqim Ademit. Me dhimbje e pikëllim ky lajm është pritur edhe nga deputeti i BDI-së, Artan Grubi. Ai në rrjetin social të facebook e ka përkujtuar Abdylaqim Ademin si një shok shumë i mirë, punëtor, patriot i...

Të qoftë i lehtë dheu i vendlindjes miku ynë Abdilaqim Ademi.

Të qoftë i lehtë dheu i vendlindjes miku ynë Abdilaqim Ademi. Varrimi do të bëhet sot më 16.02.2018, pas namazit të xhumasë, në fshatin Shemshovë. Mbledhja komemorative do të mbahet sot më 16.02.2018, në orën 15.00 në Komunë të Tetovës.

NJOFTIM nga familja Ademi për ceremoninë e varrimit

Sot pas mesnate në spitalin “Sistina” në Shkup ndërroi jetë Abdylaqim Ademi funksionar i lartë i Bashkimit Demokratik Për Integrim, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë viteve të fundit. Familja Ademi njofton se ceremonia e varrimit do të bëhet sot, më 16 shkurt (e premte), me namazin e drekës në varrezat e fshatit Shemshovë. Abdylaqim Ademi la pas vetes, bashkëshorten...

Biografia e të ndjerit Abdylaqim Ademi

Si pasojë e një sëmundje të rëndë rreth mesnate ka ndërruar jetë Abdilaqim Ademi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së. Ai ishte njëri nga themeluesit e BDI-së, por duke kryer edhe funksione të larta shtetërore. Abdilaqim Ademi i lindur më 20 dhjetor 1969 në fshatin Shemshovë të Tetovës. Studimet universitare i kishte filluar në Fakultetin e Xehetarisë dhe Metalurgjisë, drejtimi Metalurgji, në...

Kryeparlamentari Xhaferi: I paharruar do të jetë kujtimi për mikun, veprimtarin e shquar dhe shokun tim Abdilaqim Ademi

Sot me pikëllim të thellë mora lajmin! e ndarjes nga jeta të mikut tim të shtrenjtë, koleg si Deputet, bashkvepruesit tim partiak, luftëtarit të pa lodhshëm për çështjen kombëtare, Abdilaqim Ademi. Më lejoni që në këto momente plot me dhimbje që në emrin tim, të familjes sime t’ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta, bashkëshortes dhe fëmive të Abdilaqimit, Familjes së...

« IN MEMORIAM » Abdilaqim Ademi, vizionari i politikës shqiptare në Maqedoni, i qoftë I lëhtë dheu i shqiptarisë

Si pasojë e një sëmundje të rëndë ndërruar jetë Abdilaqim Ademi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së. Ai ishte njëri nga themeluesit e BDI-së, por ka ushtruar edhe funksione të larta shtetërore. Njeriu i cili ka qenë gjithnjë i hapur për mediat, gazetarët dhe opinionin gjatë kryerjes së detyrave të larta partiake e shtëtrore. Abdilaqim Ademi për arsye të ndryshme u shndërrua...

NDËRRON JETË ABDYLAQIM ADEMI

Para pak çastesh në një spital privat në Shkup ka ndërruar jetë sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Abdylaqim Ademi, i cili tashmë 3 vite vuante nga një sëmundje e rëndë. Ademi ka mbajtur pozita të rëndësishme shtetërore dhe partiale, si zv.kryeminister dhe minister. Kohëve të fundit ishte larg skenës politike shkaku i trajtimit me terapi mjeksore.

Shokohet Rusia, një dritë përshkon gjitha qytetet (Foto)

“Shtylla e Dritave” quhet fenomeni që ka ndodhur në qiejt e shumë qyteteve ruse dhe kjo ka sjellë përveçse habi edhe frikë te qytetarët. Prej javësh ata e kanë braktisur gjumin e natës nga frika, madje ka nga ata që kanë krijuar edhe mite për një gjë të tillë. Menjëherë në lidhje me këtë fenomen kanë reaguar ekspertët të cilët kanë...

Taravari: Ju lumtë BDI!

Arben Taravari Sot Dr. Bekim Tateshi, drejtor i Klinikës Universitare të Oftalmologjisë dhe Dr. Bekim Pocesta, drejtor i Klinikës Universitare të Kardiologjisë, u zavendësuan me dy kuadro të LSDM-së. Duhet të theksoj se në historinë e Klinikës Kardiologjike për herë të parë drejtonte një shqiptar, i cili u ndërrua me shpejtësi të pabesueshme nga BDI-ja dhe LSDM-ja! Sa shumë alergji ka BDI-ja...

Qeveria e Maqedonisë shpall tender për mish viçi e mish derri në vlerë 40 mijë euro

Qeveria e Maqedonisë informon se nëpërmjet Shërbimit të Çështjeve të Përgjithshme dhe Çështjeve të Përbashkëta, do të blejë djathë, mish viçi, mish derri, mish qengji dhe kec në shumën afër 40 mijë euro. Qeveria ka shpallur tender për përzgjedhjen e ofertës më të favorshme dhe do të zgjedhet ai që do të japë çmimin më të ulët. Karakteristikat e kërkuara...

Seks bomba e lojtarit të United shikon ndeshjen në brekë (Foto)

Ajo përcolli “djajtë e kuq” në rroba të brendshme ngjyrë të zezë, dhe për fat të saj të keq, ekipi i Jose Mourinho humbi në St. James Park, ndërsa i dashuri i saj Jesse Lingard ishte ndër lojtarët më të dobët. Jena Frumes (24), e dashura e futbollistit të Manchester United, Jesse Lingard, nuk lëshon asnjë ndeshje të “djajve të...

Hormoni i puthjes ndez dëshirën e grave

Është “kisspeptina”, e cila kontrollon qëndrimet seksuale Nuk ka seks pa puthje mund të thuhet. I ashtuquajturi ‘hormon i puthjes’, kisspeptina, që gjendet në tru përveç tërheqjes ndez edhe dëshirën seksuale tek femrat. Me këtë zbulim, hapen mundësi të reja, veçanërisht për zhvillimin e terapive të reja për ata me epsh të ulët. Kjo është treguar nga hulumtimi i kryer nga...

Kush është bukuroshja e re në ekranin shqiptar?

Kohëve të fundit televizionit më të madh shqiptar në Maqedoni, Alsat-M, i është shtuar edhe një fytyrë e re. Bëhet fjalë për prezantuesen simpatike të lajmeve Besmira Ejupi e cila ka tërhequr vëmendjen audicionit të gjerë të Alsat-M. https://www.instagram.com/p/BakIJjeHgZzUKhip9abIA6FBuDOnaCQVe1owQw0/?taken-by=besmiraejupi Gjatë transmetimit të lajmeve livestream në "facebook", fansat vërshojnë me komente pozitive dhe vlerësuese si për paraqitjen e bukur të prezantueses po...

Bahari dhe Ymyti të lumtur pranë njëri-tjetrit

Në serial motër e vëlla, në jetën e përditshme burrë e grua Aktorja e njohur turke, Gaye Trugut e cila i dha jetë rolit të “Baharit” në serialin “Më fal” jemi mësuar ta shohim si motrën binjake të Ymytit, megjithatë në jetën reale ata janë çift. Gaye vazhdimisht është afër adhuruesve virtual duke ndar momente interesante. Aktorja së fundi e ka publikuar...

Autostrada Prishtinë-Shkup kryhet deri në fund të vitit

Pas takimit që ka pasur me ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë, Kreshnik Bekteshi, ka thënë se Kosova e kryen në fund të vitit autostradën për Shkup Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku ka pasur një varg takimesh të rëndësishme. Ai pas takimit që ka pasur me ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë, Kreshnik...

Ali Ahmeti Akademine Solemne per 10 vjetorin e pavaresise se Kosoves

Ju ftojme ne Akademine Solemne per 10 vjetorin e pavaresise se Kosoves qe organizohet nen patronatin e Kryetarit Ali Ahmeti: Te shtunen, me 17 shkurt 2018, ne ora 12:00, Hotel CONTINENTAL, tek panairi i Shkupit.

ASH po përgatitet për kongresin e marsit! Kush janë kandidatët për kryetarpartie…

Aleanca për Shqiptarët në muajn mars do të mbanjë kongresin e parë partiak në të cilin lideri aktual Ziadin Sela, me gjasa do të rizgjidhet edhe për një mandat në krye të ASH-së. “Procesi për organizmin e kongresit është në vijim. Deri më tani vetëm Ziadin Sela ka dorëzuar kandidaturë për kryetar të partisë. Ai me gjasa do të jetë...

Shfaqen papritur gropa të thella në Gjirokastër, banorët në panik (FOTO)

Mister i pashpjegueshëm deri tani mbetet prezenca e disa gropave të thella që janë shfaqur krejt papritur në fushën e Dropullit. Banorët e fshatrave Vanistër dhe Goranxi në Dropull ende janë të shokuar nga pamja e pazakontë. Pas stuhisë më të fundit në fushën e Vanistrës janë parë disa gropa të thella me diametër rreth 3-4 metra. Në një zonë mjaft...

Miliarderi ukrainas u blen kinezëve banesën më të shtrenjtë në Nju Jork

Miliarderi ukrainas Len Blavatnik ka blerë për një shifër të “çmendur” mansionin më të shtrenjtë në Nju Jork. Sipas “The Post”, konglomerati kinez HNA Group e kishte blerë këtë mansion për 79.5 milionë dollarë prillin e shkuar, ndërsa tani është shitur për 90 milionë dollarë tek miliarderi Blavatnik. Kjo shtëpi ka shërbyer më parë si një galeri arti e familjes Wildenstein...

Polici kufitar i vizaton një penis në pasaportë qytetarit izraelit

Një polic kufitar, i ka vizatuar në pasaportë një penis dhe mbishkrimin “Rroftë Palestina”, një qytetari izraelit. Rosh HaAyin 25-vjeç është shprehur se teksa po kalonte kurin nga Koli për në Argjentinë, është hasur me stampimin e çuditshëm në pasaportën e tij. Ai u shpreh se edhe në kufi pasaporta i është hedhur në surrat dhe së bahsku me...

Në burgjet turke gjenden qindra fëmijë e mijëra gra

Ishte një mëngjes me dëborë në Stamboll, vitin e kaluar kur Ayse, një mësuese 32-vjeçare e shkollës fillore dhe nënë e dy fëmijëve, puthi fëmijët kur i nisi për në shkollë dhe u drejtua për në shtëpi. Ende pa mbërritur në derën e saj, ajo ishte rrethuar nga 7 policë, të cilët e akuzuan atë për anëtarësim në një organizatë...

Arsyet pse femrat qajnë pas seksit

Seksi jo gjithmonë është fushë me lule. Në fakt jo të rralla janë rastet, kur nga hiçi meshkujt kanë parë lot në sytë e partnereve të tyre pasi kanë përfunduar aktin. Sado të jeni habitur, dhe sado që justifikimet e partneres nuk ju kanë mbushur mendjen, ja se cilat janë arsyet më të shpeshta për të cilat femrat qajnë...

Udhëtoi në vitin 2030, burri tregon se çfarë e pret botën

Një burrë i cili deklaron se ka udhëtuar në kohë deri në vitin 2030, ka bërë një seri parashikimesh për presidentin e ardhshëm të SHBA-së. Burri i njohur thjesht me emrin Noah, krijoi polemika javën e shkur kur tha se vinte nga e ardhmja, dhe se po rrezikonte jetën e tij duke i treguar njerëzve se çfarë i ka...

Adelina Tahiri zbulon dhuratën që i bëri bashkëshorti biznesmen për Shën Valentinin

Adelina Tahiri ka festuar Shën Valentinin e parë si e martuar, ndërsa bashkëshorti i ka dhuruar një parfum, që sipas saj ky është parfumi i saj i preferuar. “E dashuroj këtë parfum. Faleminderit dashuri”, ka shkruar ajo.

Kush është autori i masakrës në Florida?

Adoleshenti që vrau 17 persona në një shkollë të mesme të Floridës është Nikolas Cruz, 19 vjeç, i pezulluar më parë nga kjo shkollë.  Mësohet se Cruz ka aktivizuar alarmin e zjarrit në mënyrë që studentët të dilnin nga klasat e tyre e më pas hapi zjarr. Ai iu shmang policisë duke u shtirur si një prej studentëve të tmerruar...

Rikthehet Kylie Jenner në rrjetet sociale

Disa muaj pasi u “zhduk” nga rrjetet sociale, Kylie Jenner publikoi disa javë më parë një video ku rrëfente se vajza e saj, Stormi, kishte ardhur në jetë. Pas lindjes së vajzës Kylie Jenner është fotografuar nga paparacët gjatë shëtitjeve të saj, por postime në rrjetet e saj sociale ajo nuk kishte bërë. Dhe duket se pritjes së fansave për të...

FBI dhe CIA: Të ndalohen smartphone-t kinezë. Ja arsyeja

Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane, mes tyre FBI dhe CIA, kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe shërbimet e gjigantëve kinezë të teknologjisë, Huawei dhe ZTE. Sipas CNBC, shefat e inteligjencës e kanë bërë këtë rekomandim gjatë një dëgjese në Komitetin e Inteligjencës. Në fjalën e tij, drejtori i FBI-së, Chris Wray tha se...

RRINI TE KYQUR

0FansaPëlqeje
95NdjekësitNdjek
958NdjekësitNdjek
1NdjekësitNdjek
291NdjekësitNdjek
27AbonentëAbonohu
Close