Merr fund armiqësia e Noizy-t me televizionin e njohur?

Reperi Noizy dhe televizioni “Top Channel”, prej disa vitesh kishin një armiqësi mes tyre. Kjo pasi reperi ofendoi publikisht, prezantuesin dhe partnerin e nje prej aksionareve të këtij televizioni, Ledion Liçon. Që prej asaj kohe në “Top Channel” Noizy nuk figuronte fare. As muzika e tij nuk transmetohej dhe aq më pak lajme për të. Por duket se tani gjërat kanë ndryshuar dhe këtë e tregojnë lajmet që faqja zyrtare e  Top Channel  ka bërë për reperin.

Në portal mbrëmë janë shkruar dy lajme mbi reperin, teksa hyn në ring dhe teksa performon në momentin kur Florian Marku doli fitues! Madje lajmi i Noizyt gjendet në listën e atyre më të klikuara.