Mësuesi i thyen nofullën nxënësit 7 vjeç

Një mësues nga Baltimore, SHBA është arrestuar pasi i theu nofullën nxënësit të tij 7 vjeç.

Timothy Randall Korr, 25 vjeç është dënuar për abuzim fëmijësh, sulm të shkallës së dytë, dhe rrezikim të pamatur të një të mituri, pasi u akuzua se hodhi dhe e përplasi djalin e vogël në mur.

Përveç dëmtimit të nofullës, vogëlushi Trayvon Grayson mori plagë, gërvishtje dhe i dolën dy dhëmbë gjatë sulmit. Ndërkohë një dhëmb tjetër i është shtyrë në mishra.

Prindërit e tij thanë për KPTV se djalit të tyre do i duhet t’i nënshtrohet një operacioni pas plagëve.

Sipas mësuesit së shkollës fillore “City Springs”, ai e nxori Trayvon nga klasa sepse po tregohej i padisiplinuar, kur u pengua dhe “u përplas vetë me murin”.

3aea735100000578-3988922-image-a-18_14805755831483aea0a8900000578-3988922-image-a-24_1480575648438