Milan gjen tri opsione për zëvendësimin e Baccas

Skaudra e Milanit është duke punuar për ta gjetur zëvendësuesin e sulmuesit kolumbian, Carlos Bacca i cili këtë verë pritet ta lë “San Siron”

Sipas medieve italiane, pronarët kinez nuk do ta kenë problem anën e parave, prandaj tre sulmuesit që janë të lidhur për një transferim janë: Alvaro Morata, Emerick Aubameyang dhe Nikola Kalinic.

Madje për tre futbollistët kanë bërë gati ofertat, që për Moratan dhe Aubameyangin priten të ofrohen 70 milionë, ndërsa për sulmuesin e Fiorentinës 30 milionë.