Milan – Inter, formacionet

Sonte do të zhvillohet një nga derbit më të mëdhenj në Itali, ai ndërmjet Milanit dhe Interit

Përveç derbit dhe rivalitet në mes të dy skuadrave nga i njëjti qytet, MIlan dhe Inter, kjo ndeshje ka rëndësi edhe për ecurinë e tyre në Serie A.

Milan dëshiron të mbaj hapin me Juventusin, ndërsa Inter në anën tjetër dëshiron të nis mirë aventurën me trajnerin e ri Stefano Pioli dhe të kthehet te rezultatet pozitive.

Milan: Donnarumma; Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura: Suso, Bacca, Niang

Inter: Handanovic, D’Ambrosio, Medel, Miranda, Ansaldi, Kondogbia, Brozovic, Joao Mario, Candreva, Pericis, Icardi.