Milan transferon një prej sulmuesve më të mirë në botë (FOTO)

Milan është në prag të finalizimit të procesit të shitjes së klubit.

Dhe, me ardhjen e pronarëve të rinj priten përforcime të reja. Kurse, më i madhi prej tyre pritet të jetë një prej sulmuesve më të mirë në botë.

Sipas medieve italiane, “Rossonerët” janë të interesuar për transferimin e yllit të Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubayemang

Reprezentuesi i Gabonit vlerësohet në mbi 70 milionë euro kurse kërkohet edhe nga Manchester City e Manchester United.