Milano, kamioni përplaset me një makinë, pamjet e aksidentit të frikshëm

Milano, kamioni përplaset me një makinë, pamjet e aksidentit të frikshëm

 

Një kamion që udhëtonte me shpejtësi të lartë është përplasur me një makinë dhe ka shkatërruar një familje: Dy princërit kanë vdekur, ndërsa tre fëmijët janë plagosur.

Pamjet e aksidentit të ndodhur të premten në autostradën Torino-Milano në Itali janë kapur nga kamerat që monitorojnë lëvizjen e automejteve. Shoferi i kamionit, një 63-vjeçar sllovak është arrestuar