Milloshoski-Sheqerinskës: Premtuat ulje të ministrave, në qeveri keni propozuar 25

 

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski, ia ka rikujtuar deputetes së LSDM-së, si edhe kandidate për ministre të mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, fjalët që i ka thënë në fushatë, që sipas tij, janë shkelur, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

Në profilin e tij zyrtar, Milloshoski thotë se LSDM-ja u zotua që do ta ulë numrin e ministrave në përbërjen e re qeveritare dhe se nuk do të kalojë 20-tëshin, ndërsa qeveria e propozuar e LSDM-së ka 25 ministra.