‘Miss Univers’ në Filipine, shqiptarja që fitoi ‘Miss Fotozhenia’ shpërblehet me një shumë qesharake

‘Miss Univers’ në Filipine, shqiptarja që fitoi ‘Miss Fotozhenia’ shpërblehet me një shumë qesharake

Më 30 janar në Manila të Filipineve, në edicionin e 65 të më të bukurës në botë, Iris Mittenaere u shpall fituese e Miss Universe.

Gjatë kurorëzimit nuk u arrit të shpallej përpara publikut edhe dy çmime.

Por bukuroshja shqiptare Lindita Idrizi ishte ajo që fitoi çmimin Miss Fotozhenia dhe çmimin Miss Miqësia e mori koreano-jugorja, Jenny Kim.

Vajzave i është ofruar një shumë simbolike prej një mijë dollarësh për çmimin e fituar. Kujtojmë se Kosovën e ka përfaqësuar argjentinasja Camilla Barazza.