Mjegull e madhe sot, beni kujdes, ja temperaturat

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me mjegulla. Në disa vende do të ketë shi të lehtë, ndërsa në pjesët perëndimore me intenzitet më të madh. Në vendet më të larta veri-perëndimore do të ketë kushte për reshje të borës

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 3 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 7 deri 13 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë ditore deri 7 gradë celcuis.