Неколку стотини верни навивачи на Манчестер Јунајтед и на Реал Мадрид, кои утревечер во Скопје ќе играат за Супер Купот 2017, се собраа на скопскиот аеродром „Александар Велики“ да ги пречекаат своите миленици.

Според строгите правила, пристап е дозволен само во делот на терминалите за пристигнување и, според најавите, силното обезбедување нема да дозволи никаков пристап до светските фудбалски ѕвезди од двата тима.