Monday, October 23, 2017

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНO ИНТЕРВЈУ/ Хасани: Тетовската интервентна кардиологија спасува многу животи

октор Ваљон Хасани- специјалист интернист кој субспецијализира кардиологија, веќе 4 години работи на одделот за Интервентна медицина во Тетовската болница. Бојана Симоновиќ Со оглед на тоа што кардиоваскуларните заболувања се причина број еден за смртност во...

Како да знаете дека е „тапа“ во кревет?

Лошиот љубовник не се познава само по техниката во кревет. Вашиот партнер не треба само да знае да мрда со колковите за да си речете оти го/ја бива. Сексот е многу повеќе од „стенкање“ и...

Колку пати неделно треба да поминувате со правосмукалка!?

Во време кога сите се претрупани со работа, но ги натежнуваат грижите дека куќата ќе им прооди; секој сака да помине со најмалку работа, но да извлече максимални резултати. Работите се сосема поинакви за оние...

Ова се пет најлоши и најопасни диети!

Ви претставуваме пет диети кои се рангирани од можни до екстремни, пишува хрватскиот портал net.hr. 1. Диета со цитрони Потекнува од 1930 година и се уште е популарна. Правилото е едноставно: ако изедете цитрон пред секој...

Лошиот сон го отежнува намалувањето на килограми

Истражувањата говорат дека и една непроспиена ноќ може да го зголеми апетитот и да го успори метаболимот Научниците даваат нов совет како да се победи битката со дебелеењето: престанете да броите калории и започнете да...

Бебињата најдобро знаат кога се гладни

Мајките и татковците настојуваат децата да ги ранат според одредена шема, но постои струја лекари кои велат дека тоа е непотребно и често пати стресно за самото бебе. Експертите сметаат дека доколку детето јаде во...

Македонија

Трет обид за судење за грабежот на Тутунска банка

Yтре треба да започне судскиот процес за најголемиот грабеж на пари во историјата на Македонија, кога од сефот на НЛБ „Тутунска банка“ беа украдени...

Спасовски: Одговорно тврдам дека во МВР веќе не се прислушува нелегално

Oдговорно тврдам дека веќе не се прислушува нелегално и за тоа може да имаме експертски контроли, собраниски контроли во секое време. Ние стоиме на располагање...

Златна „Камера 300“ за кинематограферот од Унгарија Марсел Рев

арсел Рев од Будимпешта, кинематографер во филмот „Месечината на Јупитер“ на водечкиот режисер Корнел Мундрузо, кој годинава се натпреваруваше и на фестивалот во Кан,...

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНO ИНТЕРВЈУ/ Хасани: Тетовската интервентна кардиологија спасува многу животи

октор Ваљон Хасани- специјалист интернист кој субспецијализира кардиологија, веќе 4 години работи на одделот за Интервентна медицина во Тетовската болница. Бојана Симоновиќ Со оглед на тоа...

Амди Бајрам: Животот беше со нас, не со нив, Роми останете лојални на ВМРО-ДПМНЕ

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ, кој го одржа во Тетово, се обрати и нивниот коалициски партнер Амди Бајрам, кој вели дека сите треба да гласаат...