Sunday, October 22, 2017

Си нашол помлада девојка и ја избркал сопругата: Следниот ден гледал ТВ и останал...

Холанѓанка која, за време на бракоразводната парница, на лото освоила 2,1 милиони евра, позитивно ја изненадила пресудата на холандскиот суд по која не мора да ја подели со поранешниот сопруг кој отишол со помлада...

Како порнографијата може да го уништи сексуалниот живот?

Најновото истражување за порнографијата покажува дека може да го уништи сексуалниот живот бидејќи создава нереални очекувања во сексот. Гледањето порно филмови создава нереални очекувања кај мажите. Тим истражувачи по анализа на 50 најгледани видеа на...

Зошто немам потреба да ја изневерам својата жена?

Пред цел месец бев во друштво со мои познаници и учествував во интересна приказна за бракот и односите со жените. Кажав дека сум и понатаму среќен во бракот и дека немам никаква потреба да...

Никогаш не им давајте втора шанса на луѓето кои еднаш ви го скршиле срцето

Го паметам моментот кога ти кажав дека те сакам. Ги шепнав тие две зборчиња во целата таа гужва и сред концерт. Само што ги кажав тие страшни и опасни две зборчиња, го тргнав погледот. И тогаш ти...

Зошто луѓето денес имаат помалку секс од порано?

Според истражувањето објавено во Archives of Sexual Behaviour, Американците после 2010 година во просек имале девет сексуални односи помалку отколку во деведесеттите години. Националното истражување за ставовите и навиките во сексот спроведено во Велика Британија...

Македонија

Трет обид за судење за грабежот на Тутунска банка

Yтре треба да започне судскиот процес за најголемиот грабеж на пари во историјата на Македонија, кога од сефот на НЛБ „Тутунска банка“ беа украдени...

Спасовски: Одговорно тврдам дека во МВР веќе не се прислушува нелегално

Oдговорно тврдам дека веќе не се прислушува нелегално и за тоа може да имаме експертски контроли, собраниски контроли во секое време. Ние стоиме на располагање...

Златна „Камера 300“ за кинематограферот од Унгарија Марсел Рев

арсел Рев од Будимпешта, кинематографер во филмот „Месечината на Јупитер“ на водечкиот режисер Корнел Мундрузо, кој годинава се натпреваруваше и на фестивалот во Кан,...

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНO ИНТЕРВЈУ/ Хасани: Тетовската интервентна кардиологија спасува многу животи

октор Ваљон Хасани- специјалист интернист кој субспецијализира кардиологија, веќе 4 години работи на одделот за Интервентна медицина во Тетовската болница. Бојана Симоновиќ Со оглед на тоа...

Амди Бајрам: Животот беше со нас, не со нив, Роми останете лојални на ВМРО-ДПМНЕ

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ, кој го одржа во Тетово, се обрати и нивниот коалициски партнер Амди Бајрам, кој вели дека сите треба да гласаат...