Moti gjatë ditës në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryejë erë e forcuar perëndimore, veçanërisht në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet më të larta malore,

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin mes 9 dhe 15 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 22 deri 34 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 14 dhe ditore deri 32 gradë celcius