Moti i ndryshueshëm, me shi të përkohshëm

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me reshje të kohëpaskohshme të shiut gjatë paradites. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare veriore. Gjatë natës në vendet lokale reshjet e shiut do të jenë më intensive dhe pritet të reshin mbi 20 litra në metër katror.

Temperatura do të lëvizë prej nëntë deri në 22 gradë Celsius.
Në Shkup do të jetë mot i vranët me periudha të shkurta të diellit, ndërsa në orët e pasdites me reshje të k

Temperatura do të arrijë deri në 17 gradë Celsius. Nga e enjtja pritet mot stabil dhe më i ngrohtë./MIA/