Moti sot kryesisht me diell dhe vranësira në pjesën e dytë të ditës

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me mjegulla mesatare, do të fryejë erë e lehtë në drejtim të juglindjes. Në orët e pasditës do të ketë rritje të vranësirave dhe do të ketë kushte për reshje të borës në pjesën jugore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -15 deri -4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -2 deri -4 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 1 gradë celcius