Moti sot me diell dhe vranësira të vogla

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Paradite nëpër fushëgropa do të ketë paraqitje të mjegullave.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 14 deri në minus 4, ndërsa e ditës prej tre deri në gjashtë gradë Celsius.

Gjatë fundjavës dhe të hënën moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta të ditës të cilat në disa vende do të ulen nën minus dhjetë gradë Celsius. Paradite nëpër fushëgropa të caktuara edhe më tej do të ketë paraqitje të mjegullave.

Të martën dhe të mërkurën do të ketë reshje të përkohshme kryesisht të borës ndërsa vende-vende me intensitet mesatar. Deri në fund të javës së ardhshme të punës temperaturat e ditës do të bien.