Moti sot me diell, temperatura do të arrijë prej 7 deri 13 gradë celsius

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe do të fryjë erë e lehtë nga veriu. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej minus10 deri -2 gradë celsius, ndërsa ato të ditës do të jenë në interval prej 7 deri 13 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri -7, ndërsa temperatura maksimale gjatë ditës do të arrijnë deri më 9 gradë celsius.