Nderon jete ish kapiteni i Brazilit

Nderon jete ish kapiteni i Brazilit, Carlos Alberto ndërroi jetë sot në moshën 72 vjecare.

Alberto ishte kapiteni i kombëtares braziliane në Kupën e Botës të vitit 1970 në të cilën brazilianët fituan dhe Carlos ishte autori i golit të katërt atë finale kundër Italisë.

Ai lavdërohej si një nga mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave.

world-cup-final-1970-mexico-city-mexico-21st-june-1970-brazil-4-v-italy-1-brazilian-captain-car