Në Nju Jork, evakuohet qendra tregtare-dëgjohen të shtëna

Forcat policore me pajisje të rënda e kanë rrethuar qendrën tregtare CrossGate Mall në Nju Jork dhe momentalisht po vazhdon evakuimi pas raportimeve se janë dëgjuar të shtëna.

Nuk ka informacione për të plagosur, transmeton lajmi.net.

Deri te incidenti ka ardhur në afërsi të dyqanit të prodhimeve “Apple”, ndërsa deri me tash dy persona janë arrestuar, raportojnë mediat amerikane