Nëna hedh foshnjën në tualet, video nga momenti shokues

Një foshnjë e porsalindur është gjetur në një tualet publik me një thes në kokë.

Videoja tregon momentin kur fëmija ka shpërthyer së qari, ndërsa kalimtarët e pikasën atë dhe organizuan operacion shpëtimi, quke i hequr fillimisht qesen.

Foshnja është hedhur në qytetin Khujand të Provincës Sught në veriperëndim të Taxhikistanit.

Mendohet se e ëma e ka mbështjellë kokën e saj me qese plastike në mënyrë që të mos dëgjoheshin të qarat e bebit.

Fatmirësisht, dikush e pa atë dhe dha alarmin tek fqinjët, të cilët u angazhua. Për fat të mirë, fëmija nuk është mbytur.

Videoja tregon momentin kur dy burra e tërheqin fëmijën nga vrima e tualetit.