Nis takimi i grupeve të punës midis LSDM-së e Aleancës

Vetëm pak çaste më parë në ambientet e Alksandër Palace kanë arritur përfaqsuesit e grupit të punës nga LSDM-ja dhe Aleanca për Shqiptarët të cilët do të diskutojnë rreth prpozim ligjit për gjuhën shqipe.

Në grupin e punës së LSDM-së janë nënkryetarja e kësaj partie Radmilla Shekerinska, sekretari i përgjithshëm Oliver Spasovski dhe Renata Deskoska, ndërsa Aleanca për Shqiptarët përfaqësohet nga sekretari i përgjithshëm i partis Arben Taravari, nënkryetari Agon Ferati dhe Elmi Aziri, njofton Alsat-M.