Një shqiptar student i plagosur nga shpërthimi me bombë në Stamboll

Mes të plagosurve në shpërthimin me bombë gjatë ndeshjesh Beshiktash-Bursaspor, është dhe një student shqiptar.
Burime për Syri.net, informojnë se i pranishëm në ndeshjen mes dy skuadrave elitare turke ka qenë dhe një student shqiptar, i cili ka mbetur i plagosur gjatë shpërthimit.
I riu shqiptar identiteti i të cilit nuk dihet është dërguar menjëherë në spital duke ju dhënë ndihma e parë.
Në këtë shpërthim mbetën 20 persona të plagosur.