Njihuni me policin hero të Kosovës, ja çfarë bëri ai dje për të ndaluar trenin serb

Kjo fotografi është përzgjedhur si fotoja e ditës për shkak të mesazhit që mbart. Fotoja është realizuar në Mitrovicë, qytet shumë i përfolur në orët e fundit. Provokimi i radhës serb i ka detyruar forcat e sigurisë së Kosovës që të jenë në nivel të detyrës.

Njësia speciale e Kosovës ka treguar edhe njëherë profesionalizëm duke qenë në nivel të detyrës në urdhrin për ndalimin e trenit që vinte nga Serbia.

Indeksonline ju sjellë këtë fotografi ku shihet një polic i njësisë speciale në detyrë, i shtrirë në borë dhe me armë në duar./Albeu.com/