NJOFTIM nga familja Ademi për ceremoninë e varrimit

Sot pas mesnate në spitalin “Sistina” në Shkup ndërroi jetë Abdylaqim Ademi funksionar i lartë i Bashkimit Demokratik Për Integrim, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë viteve të fundit.

Familja Ademi njofton se ceremonia e varrimit do të bëhet sot, më 16 shkurt (e premte), me namazin e drekës në varrezat e fshatit Shemshovë.

Abdylaqim Ademi la pas vetes, bashkëshorten dhe djalin.

Portali Antpress  shpreh ngushllimet deri tek familja Ademi për këtë humbje të madhe.