Osmani: Partitë e vogla djegin 50 mijë vota shqiptare (Foto)

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Bujar Osmani, në një status të tijin të sponzorizuar në Facebook, ka bërë thirrje deri te partitë politike shqiptare dhe opinioni që mos të lejojnë të digjen 50 mijë vota shqiptare dhe t’i bashkangjiten BDI-së për fitoren e ardhshme
Osmani thotë se disa herë partitë politike janë lutur nga kjo parti që të bashkohen të gjithë bashkë kundër BDI-së, dhe nuk do të brengoseshin vetëm e vetëm të mos humbin shqiptarët. Për më shumë, lexoni në vijim postimin e tij të plotë. I KEMI LUTUR SA E SA HERE TE BASHKOHEN TE GJITHE BASHKE KUNDER NESH.
EDHE TE NA FITONIN ASHTU BASHKE NUK DO BRENGOSESHIM VETEM E VETEM MOS TE HUMBIN SHQIPTARET, POR NUK U BASHKUAN SEPSE E KANE PER DETYRE TE PERCAJNE.
E KANE PER DETYRE TE NA DOBESOJNE.
POR TI MOS U BEN PJESE E KESAJ PERCARJE. MOS LEJO TE DIGJEN 50 MIJE VOTA SHQIPTARE. MOS LEJO TE DIGJET VOTA YTE.
BEHU BASHKE ME FITIMTARET. …