Pako e dyshimtë në stacionin e Londrës, policia evakuon zonën

 

Policia e Londrës ka evakuuar stacionin Victoria, pas dyshimeve për gjetjen e një pakoje të dyshimtë.

Njesia speciale ka “neutralizuar” pakon e dyshimtë, dhe sipas tyre nuk ka asnjë të lënduar.

Alarmi për pakon e dyshimtë ndodhi disa orë pas shpërthimit në koncertin e këngëtares Ariana Grande në Mançester, ku humbën jetën të paktën 22 persona, dhe mbi 59 tjerë u lënduan rëndë.