Pamje të rënda/ Babai rreh dhe var vajzën jashtë shtëpisë, zbulohet arsyeja tronditëse

 

Një vajzë e vogël është rrahur dhe varur jashtë shtëpisë nga babai i saj, pasi ajo grisi letrat e divorcit të prindërve. Viktima tetëvjeçare, e cila nuk është emëruar, thuhet se ka qenë e pakënaqur që prindërit e saj po divorcoheshin dhe kjo ka qenë arsyeja e veprimit të saj.

Autoritetet lokale në Jiange të qytetit Guangyuan, në provincën Sichuan të Kinës jugperëndimore, e kanë arrestuar pasi ai ka hedhur një video të shkurtër duke treguar që vajzën dhe më pas e ka dërguar te ish-gruaja e tij. Mamaja e vajzës kur pa pamjet, shkoi menjëherë në polici, të cilët më pas kanë shpëtuar vajzën dhe e kanë dërguar në spital.PAY-AsiaWire_HangingGirl_01

Autoritetet thanë se vajza ishte rrahur për shkatërrimin e dokumenteve të divorcit, por babai gjithashtu sepse kishte dëmtuar disa mobilie dhe thyer një shishe alkooli.

 Fëmija mësohet se tani po merr këshilla psikologjike për ta ndihmuar atë të shërohet nga trauma. Për fat të mirë, dëmtimet e saj fizike nuk ishin aq serioze, tha policia. pritet që nënës t’i jepet kujdestaria e vajzës ndërsa hetimet vazhdojnë për veprimet e babait.