Panik në Londër/ Makina hyn mes turmës së njerëzve, disa të plagosur

Policia e Londrës raporton për disa persona të plagosur pasi një makinë hyri mes një turme njerëzish në zonën jashtë Muzeu në “Jug Kensington”.

Raportimet e para janë se një burrë është arrestuar nga policia. BBC raporton se dëmtimet nuk janë të mëdha. Policia tha se janë duke vijuar hetimet për të përcaktuar rrethanat dhe motivet e sulmit.