Para të falsifikuara kapen në Ferizaj

Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar 110 € (3X20€, 4X10€ dhe 2X5€) që dyshohet të jenë të falsifikuara.

Policia ka njoftuar se gjatë kontrollit në një objekt përcjellës në oborrin e njërit prej të dyshuarve është gjetur dhe konfiskuar edhe një printer i cili dyshohet se përdorej për punimin e monedhave të falsifikuara.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje./KosovaPress/