PARASHIKIMI I MOTIT

Gjatë ditës së sotme do të kemi mot me vranësira dhe rreshje lokale shiu. Do të fryejë erë e lehtë nga drejtimi juglindor.

Temperatura maksimale e ditës do të jetë 15 gradë.

Në Shkup e rrethinë mot të ngjashëm me maksimum 13 gradë.

Nga e diela deri të mërkurën na pret mot stabil dhe me ngritje të temperaturave.