Pas mesnatës, në urimin për pavarësi Dua jep lajmin e madh (FOTO)

Pak minuta pas mesnatës, këngëtarja Dua Lipa është treguar tejet e kujdesshme në urim.

Me të hyrë në 17 Shkurt, ajo ka shfrytëzuar rrjetet sociale për një urim, të tërin në gjuhën shqipe.

Me foton nga klipi i fundit ‘IDGAF’ ku Dua e kuqe personifikon Shqipërinë dhe e kaltërta Kosovën, këngëtarja është shprehur: ‘rime t’gjthve 10 vjetorin e pavarsise! Shpresoj qe te festojme edhe shume e shume pervjetore se bashku. Kaloni sa ma mire ne keto dite te festes. Jom shume krenare qe jom Shqiptare. Urime dhe gezuar. Ju dua. Shihemi kete vit’.

Përkundër faktit që nuk mundi të na gëzojë me praninë e saj me 17 Shkurt, një gjë e konfirmuam, Dua do jetë këtë vit sërish në Prishtinë, tashmë kur është më e rritur artistikisht dhe numëron hite të forta në diskografinë muzikore botërore.

Mezi po presim… /Prive.al/