“People’s choice”, Tom Hanks shpallet aktori më i mirë

Tom Hanks ka pranuar çmimin si aktori më i mirë gjatë ceremonisë së “People’s Choice Aëards” mbrëmjen e së mërkurës në Los Anxhelos.

Edhe pse kanë kaluar 37 vjet që kur aktori është shfaqur për herë të parë në ekran, ai ende falenderon fansat nga e gjithë bota që filmat e tij ende u pëlqejnë.

“Kur bën filma e pyet veten nëse i sheh ndokush. Nëse do i interesoj dikujt. Ky është një nder i veçantë. Unë e dua shumë punën time dhe lë gjithmonë një pjesë timen në ekran”, u shpreh ylli i Forrest Gump kur pranoi çmimin.

3c430baf00000578-0-image-a-89_14848051541993c42ef8500000578-0-image-a-88_14848051491423c42c6c900000578-0-image-a-85_1484805108765