Përmbytje në Stamboll, bllokohen rrugët, mbyllen aeroportet dhe tuneli Euroazia (VIDEO)

Stuhia e tmerrshme përmbyti sot pasdite Stambollin.
Era e fortë dhe furia e ujit rrëmbeu makinat, një vinç shpërtheu, aeroporti u mbyll dhe për shkaqe sigurie u mbyll edhe tuneli Euroazia, që lidh anën aziatike dhe evropiane të Stambollit, trafiku u bllokua në shumë pjesë të qytetit./shqiperiaime.al
Shikoni pamjet: