Premierë: Alban Skenderaj publikon baladën ‘Dikur’ (Video)

Alban Skenderaj dhe Darko Dimitrov kanë bashkuar forcat për të sjellë këtë super baladë.
 

Dy nga kompozitorët që po sjellin hite të njëpasnjëshme në muzikë shqipe, janë bërë bashkë.

Dhe atë jo për një këngë të thjeshtë, por për hitin e radhës të vetë kantautorit Alban Skenderaj, i cili edhe për këtë vit afër ‘Shën Valentitit’, ka vendosur të publikojë baladën ‘Dikur’, shkruan lajmi.net.

Kënga edhepse nuk është publikuar me videoklip, mjafton audio që të vërehet se është një tjetër kryevepër e artistit./Lajmi.net/