Presidenti amerikan bëhet sërish…gjysh!

Djali i presidentit amerikan, Eric Trump dhe bashkëshortja e tij Lara janë bërë prindër për herë të parë.

Foshnja erdhi në jetë sot dhe quhet Eric “Luke” Trump.

Lajmin e zbuloi vetë Eric përmes Twitter-it.

Luka është nipi i nëntë i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Por kush është familja presidenciale e Shteteve të Bashkuara?

Eric Trump është fëmija i tretë i martesës së zotit Trump me Ivana. Ashtu si vëllezërit e motrat e tij, ai është gjithashtu zëvendës-president i Korporatës “Trump. “Ai është president i “Verës Trump” në Virxhinia dhe mbikëqyr klubet e golfit.

Image

Barron Trump është fëmija i vetëm nga martesa e tanishme e Donald me Melania. Edhe pse ai ka bërë paraqitje të shkurtra në fillim të fushatës, 10-vjeçari shoqëroi të atin në fjalimin e fitores, raporton syri.net.

Ivanka Trump është ndoshta më e njohura nga fëmijët e Donald Trump, vajza e vetme e martesës së tij me Ivanën, gruaja e tij e parë. Nga një modele në vitet e hershme ajo tani është zëvendës-presidentja e Korporatës “Trump”.

Tiffany Trump është vajza e Donald Trump me gruas së dytë Marla Maples, një ish-aktore. Ajo është një përdoruese e madhe e Twitter dhe Instagram, ku përshkruan pafundësisht jetën luksoze.

Donald Trump Jr është djali i madh Donald Trump nga martesa e tij e parë me Ivana. Tani nënkryetar ekzekutiv i Korporatës “ Trump”