Pse gjithë ky trishtim nga Elvana dhe Flori?

Flori Mumajesi dhe Elvana Gjata kanë qenë një prej çifteve më të dashur në showbizin shqiptar. Edhe sot publiku është tepër i interesuar për jetën dhe gjërat mes tyre, çka tregon për simpatinë e madhe që ata krijuan të dy bashkë tek njerëzit.

Në media është folur gjatë se mes tyre nuk kishte vetëm projekte e bashkëpunime të suksesshme nga ana profesionale, por shumë më tepër, një lidhje që po sipas mediave zgjati disa vite. Për këtë lidhje protagonistët kryesor nuk folën kurrë publikisht, as kur ishin të lidhur dhe as kur u ndan, ç’ka e bënte situatën të mistershme dhe shtonte më tepër kuriozitetin e publikut apo të ndjekësve të tyre.

E megjithëse asnjëherë nuk folën publikisht për këtë ndarje, kjo u kuptua me veprime e gjeste që mes tyre ka marrë fund. Kur Elvana braktisi gjithçka që kishte në Shqipëri, madje edhe biznesin e përbashkët me Florin për tu zhvendosur në SHBA, duke kërkuar karrierën ndërkombëtare.

Flori vijon karrierën e tij duke sjellë herë pas here bashkëpunime dhe këngë të reja. Historia e tyre duket se u rikthye sërish në qendër të vëmendjes pasi Elvana u rikthye në Shqipëri për ditëlindjen e saj dhe mbajti një koncert me 120 persona të ftuar, koleg, njerëz të afërt, por kantautori Flor Mumajes edhe pse kontribuuesi kryesorë në karrierën e saj nuk ishte i ftuar. Kjo la të kuptohej se gjërat mes Florit dhe Elvanës nuk ishin ndarë mirë, e po ashtu kjo vërtetoi se ata nuk kanë qenë thjeshtë koleg, shkruan opinion.al

Megjithatë, duket se ka ende një fill lidhës mes “çiftit.”Ata nuk i kanë bllokuar tërësisht rrugët e njëri tjetrit, sepse në Instagram, ata vijojnë të ndjekin njëri-tjetrin.
Por diçka tjetër është vënë re të paktën nga dy faqen personale dhe zyrtare të instagramit të tyre. Flori dhe Elvana janë të trishtuar!
Duhet të kemi parasysh se media sociale sot pasqyron atë që ti je apo do në të vërtet, ose në rastin më të keq ajo është ngushëlluesja për momente gëzimi apo trishtimi, të cilën ne vrapojmë ti ndjamë me të tjerët.

Prej kohësh Flori Mumajesi në Instagramin e tij ka shpërndarë disa nga baladat e tij të kënduara kohë më parë. Tekste ku i këndohet dashurisë “S’të fal”, “Me sy mbyllu”, “Ku ishte ti”, tekste që janë të forta dhe përkojnë me një situatë si ajo mes Elvanës dhe Florit, ndarjen.

Nga ana tjetër edhe Elvana po njësoj, në këngët e publikuara së fundmi, të kënduara me shumë profesionalizëm Elvana ka këngë, dhe tekste që i këndon dashurisë së shkuar: “Më fal”, “Xheloz”, “Gjërat kanë ndryshuar” etj. Madje një nga tekstet që bën më shumë përshtypje është: “Te gjithë sot po festojnë…
por asnjeri nuk di se po mbaroj..
Po mbaron ky shpirti im çdo dite çdo dite prej ditës qe ke ik..” mbishkrimi i një prej videove që ka publikuar Elvana.

Të dy duket se kanë një trishtim edhe pse mediat shkruajë se Elvana është në lidhje me një biznesmen të njohur në Tiranë dhe Flori nga ana tjetër me moderatoren Liberta Spahiu, por të gjitha këto publikime tërheqin vëmendje dhe të bëjnë të pyesësh: Pse gjithë ky trishtim? Pse të dy në tekste, publikime, këngë, flasin për të shkuarën, për dashurinë për xhelozinë, për faljen? Mund të jetë kjo në koincidencë?